Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

pokaz iluzjonisty Konrada

W piątek  (05 kwietnia) nasze przedszkole odwiedził iluzjonista Konrad. Przedszkolaki z  szeroko otwartymi oczami oglądały sztuczki prezentowane przez magika. niektóre dzieci odkryły swój talent biorąc czynny udział w pokazie. Dodatkowo Pan Konrad zagwarantował nam dużą dawkę śmiechu. Bardzo dziękujemy za wizytę, która na długo pozostanie w naszej pamięci.?
 
 

 

 

 ,,POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO'

W bieżącym roku przedszkolnym rozpoczęliśmy w naszej grupie akcję czytania książek  przez rodziców, która ma  na celu kształcenie nawyków czytelniczych wśród przedszkolaków, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.  W czwartek 28 marca w godzinach popołudniowych w naszej grupie gościliśmy mamę Gabrysi, która przeczytała dzieciom jedną z ulubionych książek swojej córki pt. ,,Kubuś Puchatek i złoty skarb". Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajki, a także oglądały kolorowe ilustracje. Za uważne słuchanie dzieci otrzymały medale Przyjaciela Kubusia Puchatka wykonane przez mamę Gabrysi oraz przepyszne wielkanocne ciasteczka. 

Serdecznie dziękujemy pani Ani oraz pani  Paulinie ,która rozpoczeła akcję ,,POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO''  za przeczytanie dzieciom bajki i głębokie zaangażowanie w życie naszej małej społeczności.

    

 

 

 

 

 

,,Każda sowa mądra głowa

  bywa bardzo pomysłowa
  No, bo w takiej mądrej głowie
  jest pomysłów całe mrowie".
 
26. 03. 2024 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia przyrody z wyjątkowymi ,,pomocami naukowymi" - żywymi sowami. Dzieci mogły zobaczyć te ptaki na wyciągnięcie ręki, a nawet pogłąskać. Prowadzący zajęcia prezentował sowy - opowiadał o ich życiu, zwyczajach, sposobach zdobywania pożywienia. Dodatkowym przeżyciem  była możliwość pozowania do pamiątkowego zdjęcia.                                            

 

 

 

 

,,Marzanno, Marzanno Ty słomiana

panno!

                                                                                                 Weź śnieg i lody i wynoś się do wody!

 

W Czwartek 21 marca  wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę.

       

 

 

 

 

,,WARSZTATY PALM WIELKANOCNYCH"

W czwartek 14 marca odbyły się w grupie ,,Jeżyki" ,,WARSZTATY PALM WIELKANOCNYCH"Z przyniesionych kolorowych traw, bazi, forsycji, gałązek bukszpanu, bibułkowych kwiatów i wstążek dzieci wraz z rodzicami, babciami wykonały piękne i okazałe palmy. Dzieci w skupieniu przyglądały się pracy rodziców, ale i same chętnie włączały się w dekorowanie gałązek. Celem warsztatów było nie tylko wspólne, miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim przybliżenie dzieciom  tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność i przygotowanie materiałów potrzebnych do wykonania palemek.  Dziękujemy również mamie Frania za słodką przekąskę -babeczki.;)

           

 

 

 

,,DZIEŃ MOTYLI ''

Motyl kojarzy się przede wszystkim z pięknem, delikatnością i oczywiście z wiosną, czyli czasem , gdy wszystko rozkwita i budzi się do życia.  Dnia 14 marca dzieci z grupy ,,Jeżyki" świętowały  ,,DZIEŃ MOTYLA". Rozpoczęły go od wspólnych tańców - dzieci ,,fruwały'' w rytm wesołej muzyki. Podczas zajęcia poznały etapy rozwoju motyla i dowiedziały się o jego znaczeniu w przyrodzie.  Poznały wygląd i nazwy motyli, które możemy spotkać wiosną i latem na naszych łąkach i w ogrodach. Na zakończenie dnia dzieci wykonały piękne prace plastyczne. 

 

       

 

 

DZIEŃ KOTA

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kota , z tej okazji,dzieci upodobniły się do czworonożnych przyjaciół. ,, Dzień kota '' był również okazją do podkreślenia  roli kotków w życiu człowieka. Nie zabrakło również , wesołych ,,kocich zabaw''.

       

 

 

Walentynki to szczególny dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci. Tego dnia ,,Jeżyki" miały okazję wypowiedzieć  się na temat przyjaźni i miłości, jak również wykonywały okolicznościowe prace walentynkowe. Na koniec dnia dzieci otrzymały czekoladowe serduszka oraz walentynkowe medale.

  

 

9 lutego to Międzynarodowy Dzień Pizzy. Podczas zajęć ,,Jeżyki" dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi pizza oraz jakie składniki, które są niezbędne do jej przygotowania. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę.: wałkowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, nakładały ulubione składniki oraz posypywały serem. Gdy wszystko było już gotowe ,pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apatytem zjadały własnoręcznie przygotowaną pizzę. Nie zabrakło również zabaw sprawnościowych z tunelem, ścieżką sensoryczną i chusta animacyjną. 

 

 

 

TŁUSTY CZWARTEK

W tłusty czwartek pączek króluj, 

każdy chętnie go smakuje !

Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki.Oczywiście nie odbyło się bez ich degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy , ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów.

    

 

KINO SFERYCZNE

Dnia 7 lutego dzieci z grupy ,,Jeżyki" miały możliwość po raz pierwszy skorzystać z Kina Sferycznego, gdzie obejrzały film pt. ,,Kosmiczna Przygoda Cocomonga'a". Bohaterką filmu jest mała figlarna małpka, która marzy o przeżyciu niezwykłej przygody w przestrzeni kosmicznej. Była to również niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć film wewnątrz kopuły, a oglądanie filmu odbywało się w pozycji leżącej, co dawało możliwość odbioru na całej powierzchni.

    

 

 

 

 

 BAL KARNAWAŁOWY

Za nami dzień bardzo wyczekiwany przez dzieci - bal karnawałowy, który odbył się 30.01.2024r..
Na czas zabawy dziewczynki i chłopcy zamienili się w postaci bajkowego świata. Na balu spotkać można było Czerwonego Kapturka, księżniczki, strażaków, policjantów.
W tym dniu towarzyszyły dzieciom różne atrakcje. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci bawiły się wyśmienicie. 
 
      
 

 

 

 

 

Zimowe zabawy na śniegu

Korzystając z uroku zimy  postanowiliśmy pobawic się na śniegu  w naszym przedszkolnym ogrodzie.  Grupa Jeżyków z zapałem lepiła bałwana. Uśmiechy na twarzy i radosne okrzyki towarzyszyły dzieciom przez cały czas pobytu na świeżym powietrzu.

  

 

 

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GR. ,,JEŻYKI"   

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w dniu 12. 01.2024 roku w zbieranie pieniążków  na WOŚP. Dzieci z gr. ,,Jeżyki" wrzucały swoje datki do puszek przygotowanych na tę szczególną okazję przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury.Dzieci znając dobrze cel, jaki przyświeca tegorocznej zbiórce organizowanej przez WOŚP, chętnie dzieliły się swoimi oszczędnościami z potrzebującymi rówieśnikami. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie wesprzeć tak szczytny cel i pomóc innym.    

 

 

 

 

 

 

ZIMOWA POMOC DLA PTAKÓW

       W minionym tygodniu przedszkolaki w trakcie zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Najmłodsi dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się jakie ptaki  zimą zaglądają do naszych karmników, czym można je dokarmiać i same z dużym zaangażowaniem wykonały kule ze smalcu i nasion. Była to wspaniała okazja do zajęć sensorycznych. Prawie wszystkie dzieci po raz pierwszy poczuły zapach smalcu oraz własnoręcznie  łączyły smalec z ziarnami. Na koniec wspólnie udaliśmy się do ogrodu, gdzie zawiesiliśmy nasze kule. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

  

  

    

 

 

,,Pierwszy Dzień Zimy''

21 grudnia dzieci z grupy Jeżyki obchodziły  Pierwszy Dzień Zimy. Tego dnia  wszystkie przedszkolaki  miały na głowie piękne oznaki Zimy. W zimowy nastrój wprowadziła nas piosenka ,,Zima, zima ,zima, pada, pada ,śnieg'' , którą Jeżyki śpiewały z wielkim zaangażowaniem, bawiły się w zimowe zabawy wykorzystując do tego kolorowe kartki z gazet . 

      

 

,, KINO''

12.12.2023 r. grupa Jeżyków  wybrała sie do  kina Muza w Mińsku Mazowieckim na bajkę '' Kicia Kocia pod choinkę ''  Z radościa obejrzały  przygody  głównej bohaterki , jak zabawy zimową porą , wspólne gotowanie z babcią. Dowiedziały  się jak powstają książki, a także że podróż koleją to świetna sprawa. To był dzień pełen wrażeń, także  przejażdzka  autokarem była dla dzieci ogromną przygodą. 

 

   

 

,,MIKOŁAJKI''

,,6- grudnia - jak dobrze wiecie ,

Święty Mikołaj chodzi po świecie. 

Dźwiga swój worek niezmordowanie 

i każde dziecko prezent dostanie. 

A kiedy rozda juz prezenty, wraca do nieba uśmiechnięity''

 

6- grudnia nasze przedszkole pojawił się długo oczekiwany  gość ,, Mikołaj ''wraz ze swoim pomocnikiem -Elfem.  Przedszkolaki powitały św. Mikołaja piosenką.  Św. Mikołaj wraz z Elfem obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

     

 

 

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA 

24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci  tego dnia przyniosły swoją ulubioną pluszową zabawkę. ,,Jeżyki" uczestniczyły w wielu zabawach: poznały historię powstania święta Pluszowego Misia, brały udział w tanecznym korowodzie, gdzie zaprezentowały swojego pluszaka, układały puzzle wykonały pracę plastyczną. Nie zabrakło też misiowych medali za uczestniczenie w zajęciach i ciasteczek przygotowanych przez mamę Gabrysi, za które bardzo dziękujemy.
 
        
 
 
 

 

WARSZTATY MAŁEGO CHEMIKA

Dnia 23 listopada  w naszym przedszkolu odbyły się WARSZTATY MAŁEGO CHEMIKA,na których zaprezentowano przedszkolakom szereg ciekawych i bardzo efektowanych doświadczeń używając przy tym produktów znajdujących się w naszych gospodarstwach domowych. Dzieci z ciekawością  i wielkim zainteresowanie obserwowały np.: skaczącą kukurydzę czy wyciekający wulkan.

 

    

 

 

WARSZTATY PRZYRODNICZE

W piątek !  7 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze. Podczas spotkania nasi Milusińscy poznali zwyczaje wiewiórek i jeży, dowiedziały się, gdzie one żyją, czym się odżywiają oraz kto jest ich naturalnym wrogiem. Na zakończenie wszystkie dzieci miały możliwość pogłaskania tych uroczych zwierząt oraz potrzymania na rękach.  

 

  

 

 

  

 

 

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM RZEDSZKOLU
 
Kto Ty jesteś - Polak mały"-  dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i miało przypięty kotylion w kształcie kwiatka w barwach ojczystych. Przedszkolaki uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Dzieci obejrzały przedstawienie o tematyce patriotycznej przygotowane przez swoich starszych kolegów z gr. ,,Skrzaty" . Na zakończenie uroczystości  wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali hymn Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego" ,w ten sposób upamiętniając 105 rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości.     

 

 

 

 

Dzień Jeża w grupie ,,Jeżyki"

Jeż to urocze zwierzę, które zamieszkuje parki, lasy i typowo kojarzy nam się z jesienią. 
W czwartek 9 listopada dzieci z naszej grupy obchodziły ,,Dzień Jeża". 
Tego dnia dzieci obejrzały krótką bajkę edukacyjną o Jeżu, podczas której  miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, oraz tego w jaki sposób przygotowują się do zimy. Przedszkolaki uczestniczyły w jeżykowych zabawach ruchowych na dywanie., a także wiele serca włożyły w wykonanie pracy plastycznej 
Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci zjadły przepyszne ciasteczka ,,Jężyki " wykonane 
przez mamę Gabrysi, która w ich przygotowaniu mamie pomagała. Dziękujemy!!!!!!.
W tym dniu każdy przedszkolak za aktywny udział w zajęciach otrzymał dyplom.

 

 

 

 

 ,, DZIEŃ POSTACI Z BAJEK ''

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.To nietypowe święto obchodziliśmy 6 listopada – w tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje oraz zawitało dwoje sympatycznych gości.Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, taneczne .Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy , sprawił dzieciom wiele radości. 

 

 

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej oglądając przygotowane z tej okazji występy dzieci z grupy Sówki. W ten ważny dla nas, nauczycieli, dzień dziękujemy serdecznie wszystkim Dzieciom i Rodzicom za pamięć i życzenia. Jesteśmy ogromnie wdzięczne za docenianie naszych wysiłków i wszystkie miłe słowa, którymi tego dnia zostałyśmy obdarowane. Dziękujemy!

 
 
 
 
 ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU
,,Mały czy duży 
niech zawsze pamięta,
aby jego buzia była
zawsze uśmiechnieta!'';)
 
6 października było w naszej grupie radośnie i wesoło, a to za sprawą wyjątkowego święta -- Światowego Dnia Uśmiechu. Zajęcia tego dnia miały wprawić  każdego przedszkolaka w dobry nastrój i wywołać dużo uśmiechu na twarzy.  Doskonaliliśmy umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć. Malowaliśmy wesołą buźkę na kolorowych balonach. Na koniec dzieci wykonały owocowe szaszłyki, które następnie zjadały  ze smakiem. Był to radosny i uśmiechnięty dzień.

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy Dzień Jesieni

22 września dzieci uroczyście powitały ,, Pierwszy Dzień Jesieni''. Tego dnia królowały kolory: czerwony, żółty, brązowy i pomarańczowy. Przedszkolaki tego dnia robiły samodzielnie prace plastyczne. Nie zabrakło również przepysznych babeczek , które upiekła mama  Gabrysi , za które bardzo dziękujemy.;)

 

Dzień Przedszkolaka 20.09.2023 r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodziliśmy 20 września. Tego dnia nie brakowało muzyki oraz zabaw z chustą animacyjną. Wielką radość sprawił naszym milusińskim poczęstunek w postaci pysznego śmietankowego tortu. Dzieci otrzymały również odznakęSuper Przedszkolaka i pamiątkowy Dyplom.

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI 15 WRZESIEŃ

15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kropki. Dzieci z grupy ,,Jeżyki" przyszły do przedszkola ubrane w kropeczki. Naszą dzisiejszą zabawę rozpoczęliśmy od rozmowy na temat święta z okazji Dnia Kropki. .Dzieci brały udział w wielu zabawach z kropką, a na koniec wykonał pracę plastyczną - ozdabiały Biedroneczkę kropeczkami.. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie.  Dzisiaj wyruszyliśmy także na nasz pierwszy spacer do dużego przedszkola. Uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym zespołu,, Limbos".

 

JEŻYKI
wychowawcy: Anna Gańko-Zych, Anna Górecka

pomoc: Beata Pędowska

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 8 września 2023 r. (piątek) o godz. 16.30

Data dodania: 2023-09-04 10:23:40
Data edycji: 2024-04-07 20:32:47
Ilość wyświetleń: 3521
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej