Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

O nas

Gminne Przedszkole im. Dębowej Krainy jest jednostką budżetową, której działalność finansowana jest przez Gminę Dębe Wielkie oraz rodziców w formie opłat za pobyt dziecka w przedszkolu. Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Dębe Wielkie, nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.

Przedszkole prowadzone przez Gminę Dębe Wielkie zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego w czasie od godz. 7.30 do 12.30  w dniach pracy przedszkola.

Gminne Przedszkole im. „Dębowej Krainy” w Dębem Wielkim zaprasza dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Przedszkole mieści się w dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach. W budynku Urzędu Gminy Dębe Wielkie przy ul. Strażackiej 3 znajdują się 2 sale dla najmłodszych, trzyletnich przedszkolaków (grupy Mróweczki i Jeżyki), natomiast w nowym budynku przy ul. Krótkiej 1A mamy przygotowanych 6 sal dla cztero- i pięciolatków (grupy Żuczki, Leśne Duszki, Misie, Wiewiórki, Sówki i Skrzaty).


Przedszkole jest czynne w godzinach 6:30 – 17:30.

 

Przedszkole zostało starannie dostosowane do potrzeb naszych podopiecznych, zapewniając im komfortowe warunki rozwoju i bezpieczeństwo.Przedszkole zostało wyposażone w:

  • meble odpowiednie do wieku i wzrostu dziecka, sprzyjające prawidłowemu rozwojowi,
  • pomoce dydaktyczne i zabawki posiadające atesty bezpieczeństwa,
  • duże okna zapewniające odpowiednią ilość światła dziennego,
  • tablicę interaktywną oraz magiczny dywan, które zapewniają dzieciom wiele godzin nauki poprzez zabawę,
  • oczyszczacze powietrza pochłaniające z powietrza bakterie, wirusy i zapachy.

Ponadto przedszkole posiada własną kuchnię, która przygotowuje smaczne i ciepłe posiłki, zgodnie z zaleceniami racjonalnego żywienia.

Dwie sale dydaktyczne wyposażone są również w klimatyzację, zapewniającą dzieciom komfortowe warunki do nauki i zabawy w upalne dni .


Nasza kadra pedagogiczna stale podnosi swoje kwalifikacje, jest bardzo zaangażowana, odznacza się kreatywnością i profesjonalizmem.  Dwa razy w tygodniu dzieci uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego oraz rytmiki. Nasze przedszkole oferuje również zajęcia logopedyczne z wykorzystaniem elementów terapii Integracji Sensorycznej, a także religię.Gminne Przedszkole im. „Dębowej Krainy” w Dębem Wielkim to miejsce, gdzie dzieci świetnie się bawią, uczą i otrzymują troskliwą opiekę. Pragniemy, aby dzieci uczące się w naszym przedszkolu wyrosły na radosnych, otwartych i ciekawych świata młodych ludzi.

 

Data dodania: 2020-06-09 16:52:44
Data edycji: 2021-02-19 06:56:10
Ilość wyświetleń: 1205
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej