Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Wiewiórki

Zabawy w sali zabaw "Miejskie ZOO"

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

Warsztaty robienia palm wielkanocnych

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

Warsztaty przyrodnicze z sowami

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

Dzień Babci i Dziadka

W środę 28 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Był to czas pełen radości, uśmiechów i wzruszeń. Dzieci specjalnie na tą okazję przygotowały dla swoich najbliższych piękny występ. „Wiewióreczki” śpiewały, recytowały wiersze, grały na instrumentach oraz zatańczyły efektowny taniec ze wstążkami w rytm utworu Antoniego Vivaldiego „Cztery pory roku- Zima”. Po występie przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty i laurki oraz złożyły życzenia. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy przede wszystkim zdrowia, pomyślności, spokoju i samych słonecznych dni. Dziękujemy również Rodzicom za pomoc przy przygotowaniu strojów dla dzieci i słodkiego poczęstunku. Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

Światowy Dzień Kota

W poniedziałek 19 lutego świętowaliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Kota. Podczas zajęć dzieci poznały różne rasy kotów oraz zapoznały się z ciekawostkami na temat swoich pupili. Rozmawialiśmy o tym, jak należy odpowiednio dbać o kota i czym go karmić. „Wiewióreczki” wykonały także piękne prace plastyczne, które można podziwiać na wystawie w holu.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Pizzy. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się skąd pochodzi ten przysmak i w jaki sposób można go przygotować. „Wiewióreczki” opowiedziały jaką pizzę lubią najbardziej, a potem wykonały swoją pizzę z papieru z ulubionymi dodatkami. Prace dzieci można podziwiać na wystawie w przedszkolnym holu.

 

Bal karnawałowy

Dnia 30 stycznia odbył się w przedszkolu tak długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci bal karnawałowy. Kolorowe i ciekawe stroje dzieci wprowadziły nas w świat bajek. Na balu były: królowe Elzy, dobre wróżki, syrenka Arielka, dinozaury, kowboje, policjanci, Spider - Man, kotki, Batman oraz wiele innych bajkowych postaci. „Wiewiórki” świetnie się bawiły w rytm znanych dziecięcych utworów i uczestniczyły w wielu różnych konkursach. Przez cały dzień uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy.

Galeria zdjęć z balu: Kliknij tutaj

 

Warsztaty bombkowe

W piątek 8 grudnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci miały okazję ozdobienia bombek w dowolny sposób. Najpierw „Wiewióreczki” pomalowały wnętrze bombek klejem, a następnie posypywały je brokatem lub styropianowymi kuleczkami. Każde dziecko mogło wybrać sobie ozdoby, które chce włożyć do środka plastikowej kuli. Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości. Każda bombka była piękna, każda oryginalna i kolorowa. Z pewnością powstałe dzieła będą niezwykłą ozdobą domowej choinki.

 

Mikołajki

W środę 6 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki. „Wiewiórki” nie mogły doczekać się niezwykłego Gościa, który odwiedzał każdą z grup wraz ze swoim Elfem- pomocnikiem. Kiedy dzieci usłyszały dzwoneczki i zobaczyły wchodzącego do sali Mikołaja bardzo się ucieszyły. Przedszkolaki powitały Mikołaja i Elfa ciasteczkami i szklanką mleka. Kiedy „Gość z białą brodą” usiadł dzieci zaśpiewały dla Niego wcześniej przygotowaną piosenkę. Miło spędzony czas uświetniły prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja i Elfa oraz pamiątkowe zdjęcia.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci opowiedziały o swoich pluszakach i uczestniczyły w zabawach przygotowanych na ten dzień. „Wiewióreczki” poznały historię powstania Święta Pluszowego Misia i obejrzały prezentację o życiu różnych gatunków niedźwiadków. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne, które można podziwiać na wystawie i zapozowały ze swoimi pluszakami do zdjęcia.

 

Warsztaty chemiczne

23 listopada „Wiewiórki” razem z grupą „Sówek” brały udział w warsztatach chemicznych. Zaproszony gość przedstawił przedszkolakom wiele ciekawych i efektownych doświadczeń, które dostarczyły dzieciom dużo radości. Wszyscy z zapartym tchem obserwowali nieznane dotąd zjawiska i wyciągali wnioski.

 

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada z okazji Święta Niepodległości „Wiewióreczki” obejrzały program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy „Skrzaty” oraz wspólnie ze wszystkimi grupami odśpiewały hymn Polski prezentując przy tym właściwą postawę.

 

Dzień Jeża

Dnia 9 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Jeża. Była to świetna okazja do tego, by przypomnieć dzieciom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak możemy im pomóc. „Wiewiórki” z zaciekawieniem obejrzały film edukacyjny o jeżach. Dowiedziały się jak wygląda jeż, ile ma kolców, w jaki sposób się porusza, co je oraz gdzie zimuje. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach i zadawały wiele pytań.

 

Dzień Postaci z Bajek

W poniedziałek 6 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia, dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów bajkowych. „Wiewiórki” rozpoczęły zabawę od pokazu pięknych strojów. Nie zabrakło też wesołych pląsów do muzyki. Dzieci rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, rozpoznawały ich atrybuty oraz układały puzzle. Naszą grupę odwiedzili Kicia Kocia i Minionek, którzy zapozowali do wspólnego zdjęcia. To spotkanie oraz wszystkie zabawy przyniosły dzieciom wiele radości.

 

Pierwszy Dzień Jesieni

Dnia 22 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu powitaliśmy Panią Jesień. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze pomarańczowym. Na zajęciach „Wiewióreczki” brały udział w zabawach o tematyce jesiennej. Dzieci poznały różne drzewa liściaste i iglaste i ich owoce, rozwiązywały zagadki związane z nową porą roku i oglądały dary jesieni znalezione wspólnie z rodzicami i przyniesione do przedszkola. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy nasz jesienny kącik w sali. Dzięki zaangażowaniu rodziców i naszych dzielnych przedszkolaków do naszej sali zawitała Pani Jesień pełna kolorów i zapachów. Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W środę 20 września nasze kochane przedszkolaki świętowały Dzień Przedszkolaka, który minął w przemiłej atmosferze. Nie zabrakło świetnej zabawy, tańców i pląsów. Punktem kulminacyjnym był przepyszny tort, którym dzieci przyjaźnie się dzieliły.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

W piątek 15 września obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki.  Tego dnia, wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w grochy i kropeczki. „Wiewiórki” brały udział w różnych zabawach z kropeczkami. Były to zabawy ruchowe, przeliczanie i segregowanie kropek według koloru i wielkości. Dzieci wykonały również pracę plastyczną z wykorzystaniem papierowych kropeczek. Każda praca była wyjątkowa, niezwykle kreatywna i kolorowa. Na koniec obchodów naszego święta wszystkie przedszkolaki zapozowały do pamiątkowego zdjęcia.

 

WIEWIÓRKI

wychowawcy: Magdalena Dymek, Elwira Makowska

pomoc: Angelika Sadurek

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 8 września 2023 r. (piątek) o godz. 16.30

Data dodania: 2023-09-04 10:25:04
Data edycji: 2024-04-29 18:33:28
Ilość wyświetleń: 2447
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej