Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Mróweczki

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI ZAKŁADU KOMUNALNEGO 

Z okazji obchodzonego w maju Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej, w piątek 17.05.2024 r. gościliśmy w Dębowej Krainie delegację z Zakładu Komunalnego w Dębem Wielkim. Panie z ogromnym zaangażowaniem opowiedziały nam, jak to się dzieje, że w naszych kranach płynie czysta woda i czyja to zasługa. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak możemy oszczędzać wodę i dlaczego jest to tak ważne. W drugiej części spotakania dzieci obejrzały widowiskowe "eksperymenty", które z całą pewnością wszystkim bardzo się podobały i pobudziły wyobraźnię maluchów. 

Serdecznie dziękujemy pracownikom Zakładu Komunalnego w Dębem Wielkim za wspniałe spotkanie oraz niespodziankę dla dzieci.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

WIZYTA W JEDNOSTCE OSP DĘBE WIELKIE

Z okazji Dnia Strażaka w poniedziałek 06.05.2024 r. przedszkolaki z Dębowej Krainy, jak co roku, wybrały się do jednostki OSP w Dębem Wielkim, by osobiście złożyć okolicznościowe życzenia wszystkim naszym dzielnym strażakom. Była to także wspaniała plenerowa lekcja, która pozwoliła maluchom poznać zawód strażaka, obejrzeć z bliska wozy strażackie oraz zapoznać się ze sprzętem używanym podczas różnego typu akcji ratunkowych. Serdecznie dziękujemy za spotkanie, które przysporzyło maluchom wiele radości i nie lada emocji.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

ŚWIĘTA MAJOWE

Zbliżający się początek maja, a wraz z nim obchodzone w Polsce święta o charakterze patriotycznym "zaistniały" również w świadomości najmłodszych przedszkolaków Gminnego Przedszkola. Z Mróweczkami rozmawialiśmy o polskich symbolach narodowych, stolicy naszego kraju oraz wykonaliśmy flagi z narodowych barwach. Była to także okazja, by utrwalić nazwę naszej miejscowości, jak również zapoznać z wyglądem dębskiego herbu.

 

 

WYJAZD DO SALI ZABAW

W piatek 26.04.2024 r. Mróweczki udały się do sali zabaw "Miejskie ZOO" w Sulejówku. Przedszkolaki nie mogły doczekać się wyjazu już na wiele dni przed nim. Na miejscu chętnie korzystały ze wszystkich urządzeń i atrakcji, jakie zapewnia sala zabaw. Obiektyw aparatu wprost nie nadążał za dziećmi! Dużo pozytywnych emocji sprawił maluchom także sam przejazd autokatem. 

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

W środę 24.04.2024 r. świętowaliśmy w Dębowej Krainie Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji w każdej z grup odbyły się animacje taneczne poprowadzone przez instruktrkę zajęć rytmiczno-tanecznych, p. Annę Waśko. Dzieci poznały tańce z różnych stron świata i chętnie zaangażowały się w zaproponowane aktywności. W tym dniu wszystkie "mróweczkowe" dziewczynki z radością ubrały się w spródniczki i sukieneczki do tańca.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

DZIEŃ ROWEROWY

Chociaż w minionym tygodniu pogoda była dość kapryśna, z okazji Dnia Rowerowego (19.04.2024 r.) dwóch z naszych dzielnych mróweczkowych rowerzystów zdecydowało się przyjechać do przedszkola tym właśnie środkiem lokomocji. Chłopcy pięknie zaprezentowali nam swoje pojazdy, wskazując główne elementy budowy oraz wyposażenia roweru. Na zajęciach mówiliśmy o zasadach bezpiecznej jazdy na rowerze, a także o jej zdrowotnych i ekologicznych walorach. Każde z dzieci bardzo chętnie opowiedziało na forum grupy o swoim rowerze. Do jazdy na rowerze w wolnym czasie nie trzeba było nikogo zachęcać!

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

POKAZ ILUZJI MAGIKA KONRADA

Takiego gościa w w Dębowej Krainie jeszcze nie było! W piątek, 05.04.2024 r. specjalnie dla nas wystąpił prawdziwy iluzjonista - Magik Konrad. Podczas jego występu nudy nie było. Z zapartym tchem śledziśmy prezentowane iluzje pana Konrada, zastanawiając się, jak to się dzieje. Z całą pewnością oglądanie pokazu przysporzyło Mróweczkom wiele radości i stanowiło świetną okazję do rozbudzenia ich ciekawości poznawczej.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

WARSZTATY PRZYRODNICZE Z SOWAMI

26 marca 2024 r. w Dębowej Krainie odbyły się wyjątkowe warsztaty przyrodnicze - nasze przedszkole odwiedziły prawdziwe sowy! Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tym ptakom, poznały też wiele ciekawostek związanych z ich życiem. Sowy bardzo chętnie prezentowały się Mróweczkom, a nawet pozwoliły im pogłaskać swoje mięciutkie piórka. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem skrzydlatych gości.

Galeria zdjęć: kliknij tu:

 

 

DZIEŃ MOTYLI

W Dniu Motyli (14.03.2024 r.) w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo kolorowo. Dzieci poznały etapy rozwoju motyla i jakież było ich zdziwienie, kiedy dowiedziały się, że to gąsieniczka zamienia się w pięknego, delikatnego motyla. Ponadto, Mróweczki uczestniczyły w "motylkowych zabawach" oraz poznały kilka ciekawostek z życia tych barwnych owadów. Dzieci wykonały także swoje własne, papierowe motyle, którymi z radością bawiły się przy muzyce.

 

 

MRÓWECZKI SIEJĄ OWIES

Święta wielkanocne coraz bliżej, dlatego na piątkowych zajęciach (22.03.2024 r.) Mróweczki poznały tradycję siewu owsa, a następnie ochoczo przystąpiły do działań praktycznych. Zasiany małymi rączkami owies z pewnością pięknie nam wyrośnie i ozdobi wielkanocne stoły w naszych domach.

Galeria zdjęć: kliknij tu:

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

W Światowy Dzień Wody, obchodzony corocznie w dniu 22 marca, razem z Mróweczkami zastanawialiśmy się, do czego potrzebujemy wody oraz jak ważną rolę odgrywa ona w życiu ludzi, roślin i zwierząt. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jak każdy z nas, nawet mały przedszkolak, może oszczędzać wodę. To tematy niełatwe, ale bardzo istotne, tak dla dużych, jak i dla małych. W tym dniu nie zabrakło degustacji przepysznej wody mineralnej, którą badaliśmy wieloma zmysłami, jak również zabaw, których motywem przewodnim był żywioł wody.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

POWITANIE WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny to dzień niezwykle ważny w przedszkolnym kalendarzu. W tym dniu, jak co roku, w Dębowej Krainie było zielono, wesoło i głośno. Wraz z całą przedszkolną społecznością Mróweczki symbolicznie pożegnały zimę podczas uroczystości, która odbyła się na placu zabaw. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o wiosennej tematyce i żegnaliśmy marzannę – symbol zimy. Pogoda i humory dopisały. Teraz pozostało nam już tylko troszeczkę poczekać na rozkwit wiosny w pełni.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

WARSZTATY WIELKANOCNE

We wtorkowe popołudnie 19 marca 2024 r. w grupie Mróweczek odbyły się na warsztaty wielkanocne, podczas których wspólnie wykonaliśmy przepiękne palmy. Zapału do pracy oraz kreatywności nie brakowało nikomu. Celem warsztatów było zarówno przybliżenie najmłodszym przedszkolakom tej pięknej wielkanocnej tradycji, jak również wzajemna integracja. Z całą pewnością wtorkowe warsztaty były świetną okazją do spędzenia czasu z dzieckiem w kreatywny sposób, w miłej i przyjaznej atmosferze. Wychowawcy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za wspólne spotkanie!

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek 22.02.2024 r. Mróweczki gościły w przedszkolu wyjątkowych gości - kochane babcie i wspaniałych dziadków. Na występie z okazji ich święta nie zabrakło okolicznościowych wierszy, piosenek oraz tańca, którego dzielne maluchy uczyły się specjalnie na tę właśnie okazję. Humory i frekwencja dopisały! Po występie Mróweczki zaprosiły swoich bliskich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji Dnia Babci i Dziadka w grupie Mróweczek.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

DZIEŃ KOTA

 

W poniedziałek 19.02.2024 r. obchodziliśmy w Dębowej Krainie Dzień Kota. Była to dobra okazja do tego, by dowiedzieć się, które Mróweczki mają w domu to popularne zwierzątko, jak się wabi ich pupil oraz jak wygląda. Na zajęciach rozmawialiśmy także na temat potrzeb kotów, naśladowaliśmy kocie ruchy i odgłosy oraz wykonaliśmy prace plastyczne z użyciem wełny. Z okazji Dnia Kota wszystkie przedszkolaki zachęciliśmy do pomocy potrzebującym zwierzakom - podopiecznym fundacji "Kotomysz" w Mińsku Mazowieckim. Gminne Przedszkole już po raz kolejny organizuje zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt, którym pomaga fundacja.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

ZABAWY MĄKĄ - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

W Międzynarodowy Dzień Pizzy Mróweczki wzięły udział w zabawach sensorycznych z wykorzystaniem głównego składnika ciasta na pizzę – mąki. Mąkę oglądaliśmy, wąchaliśmy, „badaliśmy” rączkami oraz wykorzystaliśmy jako tworzywo do kreślenia prostych wzorów. W mące było pół naszej sali i my :) Choć niezwykle prosta, zabawa bardzo spodobała się dzieciom, które z chęcią tworzyły swoje "rysunki" na tackach z mąką. Oprócz tego, na zajęciach maluchy dowiedziały się, z jakiego kraju wywodzi  się pizza, jak również jakie składniki są potrzebne, by ją przygotować.

Galeria zadjęć: kliknij tu

 

 

TŁUSTY CZWARTEK

 

"Był sobie mały, tłuściutki pączek.

Był okrąglutki i nie miał rączek.

Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,

a w środku dziurkę na konfiturkę."

 

W dniu 8.02.2024 r. Mróweczki poznały tradycję kończącą karnawał - tłusty czwartek. Dzieci zaczęły ten dzień od aktywności o "pączkowej" tematyce. Przedszkolaki opowiadały, jaki rodzają pączków lubią najbardziej i wprost oblizywały się na samą myśl o ich pałaszowaniu. Podczas zabawy naśladowały pieczenie pączków oraz pokonały "pączkowy tor przeszkód". Ten dzień był wprost przepyszny!

 

 

KINO SFERYCZNE W DĘBOWEJ KRAINIE

Początek lutego w Dębowej Krainie obfitował w różnorodne wydarzania. 7 lutego zawitało do nas kino sferyczne. Mróweczki obejrzały film animowany pt. „Wielka podwodna przygoda Barneya i Beenigo”, opisujący przygody małego konika morskiego oraz jego przyjaciela – łodzi podwodnej, stojących na straży czystości swojej laguny. Choć to zapewne nieco inne kino niż to, w jakim były już niektóre Mróweczki, pokaz w Dębowej Krainie bardzo się im podobał.

 

 

MRÓWECZKI PRZYGOTOWUJĄ SAŁATKĘ OWOCOWĄ

Wtorek 6.02.2024 r. w naszej grupie był wyjątkowo smaczny i zdrowy. W ramach realizacji tematu kompleksowego "Jesteśmy samodzielni w kuchni" Mróweczki własnoręcznie przygotowały zdrową przekąskę - sałatkę owocową. Zadbawszy o należyte zasady higieny oraz wyposażenie prawdziwego kuchcika, dzieci ochoczo zabrały się za jej wykonanie: samodzielnie wybrały i pokroiły swoje ulubione owoce. Raz, dwa i sałatka była gotowa! Mróweczki z apetytem zjadły to, co same przygotowały. Było kolorowo, radośnie, smacznie i zdrowo.

Galeria zdjęć: kliknij tu:

 

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

We wtorek 30.01.2024 r. w Dębowej Krainie odbył się bal karnawałowyPrzebrani w przepiękne i jakże pomysłowe stroje razem tańczyliśmy w rytm dziecięcych przebojów, braliśmy udział w konkursach i animacjach, wspaniale się przy tym bawiąc i integrując z przedszkolną społecznością. Niektórych z nas naprawdę było ciężko rozpoznać! Dla Mróweczek była to pierwsza taka uroczystość w naszym przedszkolu, ale uśmiechnięte buzie dowodzą, że zabawa im się bardzo podobała.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wspaniałych przebrań i rekwizytów.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W DĘBOWEJ KRAINIE

W piątek 12 stycznia przedszkolaki z Dębowej Krainy wsparły 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Dębem Wielkim. W tym dniu dzieci ubrały się w na czerwono (kolor akcji) oraz miały możliwość wrzucenia do skarbonki drobnych kwot pieniędzy przygotowanych przez rodziców. I choć Mróweczki są jeszcze bardzo małe, z pewnością zaszczepianie w dzieciach postawy miesienia pomocy oraz wrażliwości na potrzeby innych już od najmłodszych lat ma ogromny sens.

 

 

DOKARMIAMY PTAKI

W minionym tygodniu na zajęciach w grupie Mróweczek rozmawialiśmy na temat zimowego dokarmiania zwierząt. Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola nie zapominają o swoich skrzydlatych przyjaciołach i z ogromną radością uzupełniają pokarm w przedszkolnym karmniku.

 

 

DEKOROWANIE PIERNIKÓW

Ostatni przedświąteczny tydzień Mróweczki rozpoczęły zajęciami praktycznymi, podczas których samodzielnie dekorowały pierniki. Maluszki podeszły do tego zadania z zainteresowaniem i niemałym entuzjazmem. Była to zarazem okazja, by w przystępnej dla dzieci formie przekazywać im tę bożonarodzeniową tradycję. Efekty swoich działań Mróweczki z radością zabrały do domu, by poczęstować swoich najbliższych.  

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

WYJAZD DO KINA MUZA

We wtorek 12 grudnia Mróweczki wybrały się na pierwszą w swojej przedszkolnej "karierze" wycieczkę - postanowiliśmy udać się do Kina Muza w Mińsku Mazowieckim, aby obejrzeć film animowany pt. "Kicia Kocia pod choinkę". Przygody tej przesympatycznej bohaterki cyklu książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej Mróweczki znają już bardzo dobrze, ponieważ od września w najmłodszych grupach uczęszczających do Gminnego Przedszkola realizowany jest ogólnopolski program edukacyjny pt. "Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy", w ramach którego czytamy kolejne części jej przygód oraz wykonujemy różnorodne zadania. Niemniej, dzieci z ogromną radością i przejęciem śledziły na dużym ekranie przygody Kici Koci. Na wycieczce podobał się jednak nie tylko sam film; możliwość jazdy autokarem, najczęściej pierwszy raz w życiu, również była dla dzieci ogromną przygodą.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W środę 6 grudnia Dębową Krainę odwiedził długo wyczekiwany gość: św. Mikołaj. Towarzyszył mu przesympatyczny elf - pomocnik. W tym dniu radość mieszała się z niepewnością i oczekiwaniem. Mróweczki już od dawna przygotowywały się na wizytę Mikołaja: w listach do niego rysowaliśmy nasze prezentowe marzenia, pilnie uczyliśmy się okolicznościowej piosenki, ubraliśmy w naszej sali choinkę, a przede wszystkim staraliśmy się, by naszym zachowaniem nikomu nie sprawiać przykrości. Wszak Mikołaj ma swoje sposoby i wie, kto był grzeczny :) I wreszcie nadszedł ten dzień. Mikołaj obdarował prezentem każdego bez wyjątku, a nawet zaprosił do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Mikołaju, zapraszamy Cię za rok!

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W Dniu Pluszowego Misia, który w Dębowej Krainie obchodziliśmy w piątek 24 listopada, wszystkie nasze ukochane maskotki były traktowane w sposób zupełnie wyjątkowy. O swoich misiach opowiadaliśmy, misie przytulaliśmy, z misiami tańczyliśmy i wykonywaliśmy proste ćwiczenia fizyczne, a na koniec próbowaliśmy ukołysać je wszystkie do snu. Mróweczki poznały też krótką historię pluszowego misia, którego znają dzieci na całym świecie.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

WARSZTATY MAŁEGO CHEMIKA

W czwartek 23 listopada odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty małego chemika. Proste, ale efektowne doświadczenia wzbudziły u dzieci niemałe zainteresowanie.

 

 

WARSZTATY PRZYRODNICZE Z JEŻYKAMI I WIEWIÓRKĄ

W piątek 17 listopada do Dębowej Krainy zawitali goście wprost wyjątkowi: rodzina jeżyków i wiewiórka. Podczas warsztatów przyrodniczych zorganizowanych w naszym przedszkolu dzieci poznały ciekawostki na temat tych przesympatycznych zwierzątek. Mogliśmy je nie tylko zobaczyć z bardzo bliskiej odległości, ale nawet pogłaskać! Mróweczki wykazały się ogromnym zainteresowaniem oraz delikatnością podczas kontaktu ze zwierzątkami. 

Galeria zdjęć: kliknij tutaj

 

 

DZIEŃ JEŻA

Krótkie nóżki, długi ryjek,
ostre kolce ciało kryją.
Ach, cóż to za groźny zwierz?
To jest jeż, malutki jeż (...).

                                                                                                                                    Hanna Zdzitowiecka, "Jeż"

 

W czwartek 9 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Jeża. Na zajęciach Mróweczki poznały zwyczaje tych sympatycznych i pożytecznych zwierząt – jak się poruszają, czym się żywią oraz jak spędzają zimę. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach naśladowczych oraz wykonały pomysłowe jeżyki z ziemniaków. Zwieńczeniem wspólnych „jeżykowych” zabaw było wręczenie każdemu dziecku okolicznościowego dyplomu.

Galeria zdjęć: kliknij tu:

 

 

MIEDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

W poniedziałek 6 listopada próżno było szukać w Dębowej Krainie przedszkolaków. Zamiast nich do Mróweczek zawitały same baśniowe postacie. W ten sposób, przebrane za swoich ulubionych bohaterów, maluchy świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przy dźwiękach znanej piosenki „Witajcie w naszej bajce” przenieśliśmy się „za siódme góry i siódme lasy” do Krainy Baśni. Spotkaliśmy tam Myszkę Minnie oraz uwielbianego przez wiele maluchów bohatera bajki „Psi Patrol” - pieska Chase’a. W tym wyjątkowym dniu Mróweczki ochoczo wzięły udział w wielu zabawach tematycznych oraz rozwiązywały zagadki na temat swoich ulubieńców. Przy dźwiękach wesołych piosenek każdy przedszkolak wesoło podskakiwał do rytmu oraz ruszał bioderkami. Taniec to zdecydowanie żywioł Mróweczek!

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieciom wspaniałych okolicznościowych strojów.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 13.10.2023 r. w Dębowej Krainie uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Mróweczki wybrały się do budynku przedszkola przy ul. Krótkiej 1a, aby obejrzeć przepiękny występ artystyczny w wykonaniu starszych kolegów z grupy Sówki.

Serdecznie dziękujemy rodzicom Mróweczek za życzenia i wyrazy uznania dla naszej pracy, jak również za wspaniałe upominki wręczone nam przez dzieci. Jednocześnie przypominamy, że Dzień Edukacji Narodowej to nasze wspólne święto – całej społeczności przedszkolnej :)

 

 

MRÓWECZKI PRZYGOTOWUJĄ SOK

W czwartek 12.10.2023 r. w grupie Mróweczek przygotowaliśmy świeży sok warzywno-owocowy. Owe smakowite zajęcia praktyczne były podsumowaniem tematyki kompleksowej realizowanej w grupie w mijających dwóch tygodniach, podczas których na różne sposoby i za pomocą wielu zmysłów poznawaliśmy warzywa i owoce. Wszak sezon na warzywno-owocowe skarby jesieni w pełni i każdy sposób, by zachęcić maluchy do ich spożywania jest dobry. Na spróbowanie pysznego soku dali się namówić niemal wszyscy, zaś największe zuchy prosiły o kolejne porcje!

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

W piątek 6 października świętowaliśmy w Dębowej Krainie Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu staraliśmy się do siebie uśmiechać jeszcze więcej niż zwykle, ale także nazywaliśmy i naśladowaliśmy różne emocje osób przedstawionych na zdjęciach oraz wykonaliśmy sympatyczne mini kukiełki na patyczkach. Nie zabrakło też tańców i zabaw przy muzyce. Oby piękny uśmiech gościł na buziach Mróweczek każdego dnia, nie tylko w Dniu Uśmiechu!

Więcej ujęć: kliknij tu

 

 

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Początek października rozpieszcza nas piękną pogodą, zatem Mróweczki starają się korzystać ze słonecznych promieni, spędzając czas na placu zabaw oraz odbywając pierwsze krótkie spacery.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI - DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W piątek 22 września w Dębowej Krainie witaliśmy nową porę roku - jesień. Na zajęciach rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią, a przede wszystkim o jej pięknych kolorach. W tym dniu jesienne barwy królowały też na ubrankach dzieci oraz na „własnoręcznie” grupowo wykonanym plakacie przedstawiającym jesienne drzewo. Możliwość malowania rączkami zachwyciła wszystkie maluchy. Mróweczki z ochotą włączyły się w poszukiwania skarbów jesieni podczas pobytu na świeżym powietrzu oraz wzięły udział w zabawach z wykorzystaniem zgromadzonego materiału przyrodniczego.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

W kalendarzu każdego przedszkolaka 20 września to bardzo ważna data. Jak co roku, również i tym razem w Dębowej Krainie, odświętnie ubrani, z radością obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Oprócz wesołych zabaw i konkursów zorganizowanych w grupach, dzieci uczciły ten dzień słodkim poczęstunkiem. Do spróbowania pysznego tortu „Mróweczek” nie trzeba było dwa razy namawiać.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

DZIEŃ KROPKI

W piątek 15 września w Dębowej Krainie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Kropki gościły na ubraniach dzieci oraz były motywem przewodnim zabaw. Mróweczki dowiedziały się także, jak narodził się pomysł obchodów "Dnia Kropki". W tym dniu maluszki po raz pierwszy wybrały się ponadto do budynku przedszkola przy ul. Krótkiej 1a, aby na żywo wysłuchać koncertu muzycznego pt. „Światowe tematy muzyczne” w wykonaniu zespołu Limbos.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom ubrań w kropeczkowym deseniu.

 

 

PIERWSZE DNI W DĘBOWEJ KRAINIE

Pierwsze dwa tygodnie upłynęły Mróweczkom na oswajaniu się z nową sytuacją oraz na pierwszych wspólnych zabawach. Dzieci poznały już swoje panie, koleżanki i kolegów z grupy, a także zapoznały się z budynkiem przedszkola. Z łatwością rozpoznają swoje półeczki w szatni, zaczynają też orientować się w planie dnia w przedszkolu. Odbyliśmy już pierwsze krótkie spacery oraz bawiliśmy się na placu zabaw. I choć rozstania z rodzicami nie są jeszcze łatwe, uśmiechy pojawiające się na buziach Mróweczek dowodzą, że najmłodsze przedszkolaki coraz lepiej czują się w przedszkolu.

Galeria zdjęć: kliknij tu

 

 

MRÓWECZKI
wychowawcy: Marta Komendowska, Alina Dobosiewicz

pomoc: Anna Derzakowska

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 5 września 2023 r. (wtorek) o godz. 16.30

Data dodania: 2023-09-04 10:23:21
Data edycji: 2024-05-17 18:07:58
Ilość wyświetleń: 5376
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej