Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Jeżyki

Grupa Jeżyki

Wychowawczynie: Izabela Gryz, Patrycja Kieliszczyk

 

Wizyta Św. Mikołaja 

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Jak co roku Św. Mikołaj nie zawiódł dzieci – odwiedził Nas z samego rana, dając znać swoimi „mikołajkowymi” dzwoneczkami. „Jeżyki” przywitały oczekiwanego z niecierpliwością Gościa, śpiewając przygotowywaną od tygodnia piosenkę pt. „To Mikołaj”. Mikołaj podczas wizyty porozmawiał z nauczycielkami oraz z dziećmi, zachęcając je do bycia grzecznymi  i zgodnie z tradycją wręczył każdemu dziecku prezent, który wywołał na twarzach przedszkolaków gorący uśmiech. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. 

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie prezentów dla przedszkolaków.

Zdjęcia kliknij tutaj

 

 

 

Ubieranie choinki

Nie tylko spotkanie z Mikołajem wywołało ostatnio  u dzieci wachlarz niezapomnianych emocji – również wspólne ubieranie choinki, które miało miejsce w naszej grupie 5 grudnia (poniedziałek). Dzieci z wielkim zapałem zawieszały przyniesione przez siebie bombki. Choinka wygląda prześlicznie i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż.  Ileż było radości wśród dzieci…

Serdecznie dziękujemy Państwu za wszystkie ozdoby choinkowe przyniesione przez dzieci.

Zdjęcia kliknij tutaj

 

 

Spotkanie z pszczelarzem

25 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Kondrada Ładnowskiego. Pan Kondrad jest pszczelarzem od wielu lat. Ma bogaty zasób wiedzy, którą sie z nami podzielił. Opowiedział nam mnóstwo ciekawych informacji o pszczołach i miodzie. 

zdjęcia kliknij tutaj

 

 

 

Warsztaty pierwszej pomocy z Misiem Edziem.

Dnia 24 listopada (czwartek) gościliśmy w przedszkolu Misia Edzia, przy którym dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę oraz poćwiczyć umiejętności praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, pomagając Misiowi w różnorakich jego dolegliwościach zdrowotnych.  Mamy nadzieję, że dzieci na długo zapamiętają Misia Edzia.

Zdjęcia kliknij tutaj

 

 

Dzień Postaci z Bajek

W miniony poniedziałek (7 listopada) obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień  Postaci z Bajek.  Tego dnia, dzieci rozpoznawały wybrane bajki, odgadywały zagadki, wysłuchały króciutkich fragmentów bajek.. Atrakcją w tym dniu były dla dzieci odwiedziny Kaczora Donalda i jego koleżanki Daisy.

Zachęcamy Rodziców do czytania dzieciom bajek, które bawią, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Zdjęcia kliknij tutaj

 

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

W czwartek 27 października odbyła się pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu naszych „Jeżyków”, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Było to „Pasowanie na przedszkolaka".

Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Zanim maluchy złożyły uroczystą przysięgę musiały cierpliwie doczekać do końca występu. Po czym Pan Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania",  Pan Tomasz Gójski wręczył pamiątkowe medale, a wychowawczyni dyplomy dla każdego dziecka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości 

 

 

 

 

 

 

30 września to Dzień Chłopaka. Ten dzień również jak i Dzień Dziewczynek świętowaliśmy wspólnie z grupą Mróweczki. Braliśmy udział w rożnych zabawach, tańcach, a wszystkim dopisywał dobry humor. Chłopcy również otrzymali medale oraz kolorowanki. Natomiast wszystkie dzieci z grupy Jeżyki otrzymały drobne upominki w postaci edukacyjnych książeczek Czu Czu. Dziękujemy rodzicom!

 

 

29 września obchodziliśmy Dzień Dziewczynki. Z powodu niewielkiej frekwencji świętowaliśmy ten dzień razem z grupą Mróweczki. Tego dnia mieliśmy również urodziny jednej z dziewczynek, co jeszcze bardziej podkreśliło charakter tego dnia. Był tort i zdjęcie na naszej ściance! Dziewczynki otrzymały kolorowe medale oraz kolorowanki. Było wiele radości i śmiechu!

 

 

23 września w naszym przedszkolu powitaliśmy Panią Jesień. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w kolorze pomarańczowym. Wspólnie rozmawialiśmy o darach jesieni, o kolorach, które kojarzymy z jesienią. Dzieci segregowały liście zgodnie z kolorami, śpiewały piosenki. Było bardzo radośnie i kolorowo!

 

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodziliśmy 20 września. Tego dnia nie brakowało muzyki oraz wielu zabaw z chustą animacyjną. Po śniadaniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych otrzymały z tej okazji pyszny tort. A po wspólnym świętowaniu dzieci zostały odznaczone pamiątkowymi medalami „Super Przedszkolaka”.

 

 

 

15 września w grupie Jeżyki obchodziliśmy Dzień Kropki. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w grochy, kropki i kropeczki. Wszystkie przedszkolaki wesoło brały udział w wielu zabawach z kropką. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu! Kropkowy Dzień podsumowaliśmy wykonaniem kolorowego liścia odbijając na nim paluszkami z farbą kolorowe kropki.

 

 

 

15 września wyruszyliśmy na nasz pierwszy przedszkolny spacer po najbliższej okolicy przedszkola.

 

 

Za nami pierwsze dni w przedszkolu, a my już uczymy się się wierszyka 

pt. "Mam trzy latka"  Kliknij tutaj

 

Data dodania: 2022-08-29 16:53:13
Data edycji: 2022-12-18 21:21:28
Ilość wyświetleń: 2347
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej