Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dostępność

„Jesteśmy dumni z bycia Polakami”

 „Jesteśmy dumni z bycia Polakami”

 

Kolor biały i czerwony – nasze barwy narodowe towarzyszyły obchodom Święta Niepodległości w Gminnym Przedszkolu im. Dębowej Krainy w dniu 4 listopada 2022r. Do kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  przedszkolna gromadka przygotowywała się już od kilku dni. Dzieci uczyły się z wychowawczyniami piosenek, wierszy i choreografii. Pracownicy przedszkola włączając w działania dzieci zadbali o uroczysty wystrój pomieszczeń. Sale zajęć oraz korytarze udekorowane zostały rozetami i balonami w barwach narodowych, a na scenografii królował biały orzeł i flaga państwowa. Powagę wydarzenia podkreślały galowe stroje dzieci i przypięte biało – czerwone kotyliony.

 

Do uczestnictwa w uroczystości zostali zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Pan Antoni Tarczyński – starosta powiatu mińskiego oraz Pan Krzysztof Kalinowski – wójt gminy Dębe Wielkie.

 

Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor, Alicja Zając. Przywitała przybyłych gości, pracowników i dzieci, którym w przybliżyła ideę święta. Następnie wszyscy zaśpiewali hymn państwowy. Potem każda grupa przedszkolna zaprezentowała swoją część programu artystycznego składającą się na opowieść o Polsce i patriotyźmie.  Występy dzieci zamknęło wykonanie hymnu przedszkola.

 

Nasi goście skierowali słowa do dzieci, w których podziękowali za zaangażowanie w program artystyczny i jego piękne wykonanie. Podkreślili także, jak ważne jest bycie patriotą.

 

Tradycyjnie po uroczystości wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia z wydarzenia, które znajdą się w naszej przedszkolnej kronice i będą pięknie świadczyły o naszych tradycjach. Można je będzie także obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

 

Zwyczajem jest też, że po akademii dzieci wraz zaproszonymi gośćmi wykonują kotyliony i prace plastyczne o charakterze patriotycznym. Tak było i teraz. Pan Starosta i pan Wójt zostali zaproszeni do grupy „Sówek”.

 

Kształtowanie postawy patriotycznej to zasadniczy element wychowania. Kadra pedagogiczna naszego przedszkola dokłada starań, aby realizowane było także w sposób czynny a dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w tym procesie. Pragniemy wyrobić u naszych wychowanków poczucie przynależności narodowej i dumy z bycia Polakiem.

Data dodania: 2022-11-04 22:17:41
Data edycji: 2022-11-05 12:07:29
Ilość wyświetleń: 311
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook