Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Żuczki

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 30 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który dzieci od dawna czekały. „Żuczki” bawiły się znakomicie przy znanych i lubianych przebojach, które przeplatane były zabawami z elementami tańca, konkursami i bańkami mydlanymi. Na czas zabawy dziewczynki i chłopcy zamienili się w postacie z bajkowego świata. Wspólna zabawa przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci.

Galeria zdjęć do obejrzenia tutaj

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE 

W piątek 8 grudnia dzieci wcieliły się w role projektantów bombek. Z zapałem dekorowały akrylowe bombki według własnych pomysłów. Galeria zdjęć do obejrzenia tutaj

 

MIKOŁAJKI - WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

We wtorek 6 grudnia w naszym przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki. Dzieci poznały historię Świętego Mikołaja i kolorowały jego wizerunek. „Żuczki” nie mogły doczekać się niezwykłego Gościa, który odwiedzał każdą z grup. Kiedy usłyszały dzwoneczki i zobaczyły wchodzącego do sali Elfa, a następnie Mikołaja bardzo się ucieszyły. Przedszkolaki powitały gościa śpiewając piosenkę pt. „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”. Miło spędzony czas uświetniły prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Na koniec wizyty życzliwy Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi Nas za rok. Do zobaczenia!!!.

 

Galeria zdjęć do obejrzenia tutaj

 

 

Ubieranie choinki

W poniedziałek 4 grudnia dekorowaliśmy choinkę.

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„ Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

 

W dniu 25 listopada  przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.

 

 

WYJAZD NA KONCERT MUZYCZNY

 

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały piosenek oraz gry na instrumentach. 

 

Dzień Kundelka

 

25 października (poniedziałek) dzieci pogłębiły wiedzę na temat najlepszego przyjaciela człowieka, jakim niewątpliwie jest pies. „Dzień Kundelka” – święto to powstało, aby podziękować kundelkom za ich oddanie i wierność jak również, by zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi "Kundelek"

Dzieci już wiedzą, że każdy pies – kundelek czy rasowiec – zasługuje na uwagę i miłość!.

 

 

13.10.2023 r. Dzień Edukacji Narodowej

 

Jak co roku dnia świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Ubrane w odświętne stroje dzieci z grupy "Sówki" zaprosiły zgromadzonych gości do obejrzenia wystąpienia. Przygotowały specjalne życzenia dla dyrektora, wicedyrektora, nauczycieli oraz pozostałych pracowników przedszkola.

 

Wśród publiczności znalazły się wszystkie grupy przedszkolne oraz nauczyciele i pracownicy Gminnego Przedszkola im. Dębowej Krainy. Na uroczystości gościliśmy również wójta Gminy Dębe Wielkie, pana Krzysztofa Kalinowskiego oraz panią Annę Wasążnik, inspektor ds. oświaty. 

Po wystąpieniu nastąpiło wręczenie wspólnie wykonanych przez dzieci laurek dla: dyrektora, wicedyrektora, nauczycieli oraz pozostałych pracowników. Pani Dyrektor podziękowała za występ i złożyła wszystkim życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Z tego miejsca dziękujemy Rodzicom za pamięć w tym dniu, każde miłe słowo i okazaną wdzięczność

 

 

Konkurs plastyczny ,,Jesienne  drzewo"

 

Dnia 10.10 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Jesienne  drzewo". Prace konkursowe były wykonane przez dzieci rozmaitymi technikami, wykorzystano różne metody, pomysły dzieci były pełne kreatywności i wyobraźni, czym pozytywnie zaskoczyły jury. Do konkursu zgłoszono 46 prac. Każdy uczestnik został nagrodzony za udział w konkursie.

 

Alan Piotrkowicz zdobył II miejsce w kategorii dzieci 4-letnich. Gratulujemy!

 

 

 

Dzień Uśmiechu :)

„Nigdy nie żałuj uśmiechu,

uśmiech jest mową duszy.

Gdy słowa nic nie pomogą,

uśmiech serca poruszy.”

 

 

Tego dnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Była to dobra okazja, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy. Dowiedzieliśmy się jak ważne jest pozytywne myślenie i radość życia :)

Wszystkim przedszkolakom, rodzicom i pracownikom przedszkola życzę, aby uśmiech gościł na ich twarzach zawsze, nie tylko od święta, bo „uśmiech nic nie kosztuje, ale jest wiele wart. Wzbogaca tego, kto go otrzymuje i tego, który go daje”, czyni nas lepszymi i piękniejszymi.

Jedna minuta śmiechu daje tyle, co 45 minut relaksu i przedłuża życie o około 10 minut, pozwala spalić około 12 kalorii!!!

 

 

 

Dzień Postaci z Bajek

 

W miniony poniedziałek (6 listopada) obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień  Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Tego dnia, dzieci rozpoznawały wybrane bajki, wysłuchały króciutkich fragmentów bajek. W tym dniu gościliśmy w naszej sali Minionka oraz Hello Kitty. Atrakcją w tym dniu była dla dzieci również prezentacja swoich przebrań za bajkowych bohaterów. 

Gratulujemy dzieciom śmiałości, a rodzicom pomysłowości w przygotowaniu dla dzieci przebrań.

 

 

 

Święto Chłopca i Święto Dziewczynki

 

W piątek (29 września) zgodnie z naszą tradycją obchodziliśmy w przedszkolu „Święto Chłopców” połączone z „Dniem Dziewczynek”. W tym dniu dziewczynki oraz chłopcy otrzymali prezenty niespodzianki.

 

 

Dzień Pomarańczowy

 

„…JESIEŃ, JESIEŃ, JESIEŃ KOLOROWA”

 22 września do naszej sali zapukała Pani Jesień, która przybyła z koszem pełnym leśnych darów. W tym dniu także swoje święto obchodziła dynia. Aby uczcić powitanie nowej pory roku  w ubraniach „Żuczków” dominował kolor pomarańczowy.

 

Rocznica Bitwy pod Dębem Wielkim

 

 

17 września 2023 r. w naszej gminie obchodziliśmy 84 rocznicę Bitwy pod Dębem Wielkim. Od wielu lat tradycją naszego przedszkola jest udział delegacji w ważnych uroczystościach.

Obchody rocznicy Bitwy pod Dębem rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Po Eucharystii, tradycyjnie przemaszerowano na cmentarz parafialny pod Pomnik Żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r.  gdzie uroczyście odśpiewano hymn narodowy i odbył się apel poległych. Następnie oficjalne delegacje złożyły kwiaty.

 

Nasza delegacja dumnie reprezentowana była w osobach:  Pani Wicedyrektor Patrycji Kieliszczyk, przedszkolaków Jasia i Kacpra Ekert i ich brata oraz rodziców.  

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

 

Dnia 15 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kropki. Tego dnia wszelkie zabawy związane były z kropeczkami, a nawet ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek i uwiecznione w fotobudce. Uśmiech na twarzy  towarzyszył dzieciom przez cały dzień. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieciom ubranek w kropeczki.

 

 

 

ŻUCZKI

wychowawcy: Patrycja Kieliszczyk, Izabela Gryz

pomoc: Alicja Ślarzyńska

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zapraszamy Rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, które odbędzie się 11 września 2023 r. (poniedziałek) o godz. 16.30

Data dodania: 2023-09-04 10:23:57
Data edycji: 2024-04-04 07:49:45
Ilość wyświetleń: 1057
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej