Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Żuczki

 

 

 

Wycieczka do "Kolorado"

 

Ach, co to był za dzień!!! 20 czerwca Żuczki wraz z grupą Leśnych Duszków oraz Misiów odbyły wycieczkę autokarową do sali zabaw  Kolorado znajdującą się w Warszawie. Na przedszkolaków czekało tam wiele atrakcji. Wspólna zabawa przebiegała w bardzo radosnej atmosferze. Dzieci aktywnie spędzając czas usprawniały swoją koordynację wzrokowo-ruchową oraz integrowały się z rówieśnikami. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Dzień Dziecka

 

Dzień Dziecka w Dębowej Krainie trwał aż dwa dni- 31 maja w naszym ogrodzie przedszkolnym zagościły dmuchańce, z kolei  1 czerwca wypełniony był wesołymi grami i zabawami, które umiliły przedszkolakom ich święto.

Galeria zdjęć[kliknij tutaj]

 

 

 

 

Dzień Rodziny

 

Są takie dni w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy.
„Dzień rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Z tej okazji 24 maja przedszkolaki  wystąpiły dla swoich najbliższych. Podczas uroczystego przedstawienia dzieci zaprezentowały wspaniały, wypełniony okolicznościowymi wierszami, piosenkami i tańcami program artystyczny, a także wręczyły najbliższym własnoręcznie wykonane laurki. Dalsza część programu odbywała się na dworze przy wspólnych zabawach i tańcach, a także słodkim poczęstunku, za którego przygotowanie serdecznie dziękujemy Rodzicom.
Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji.
Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

Czekoladowy autobus

 

Któż z nas nie lubi pysznej czekolady? Tym smakołykiem zajadają się nie tylko dzieci ale również dorośli. A wiecie, że czekoladę nie tylko można jeść ale i pić? Wiecie skąd się ona bierze? Jak powstaje? To już wiedzą dzieci z Przedszkola im. Dębowej Krainy w Dębem Wielkim, ponieważ przy naszym przedszkolu 24 maja zatrzymał się…Czekoladowy Autobus.
Autobus wyglądał z zewnątrz i w środku jak wielka, pyszna tabliczka czekolady. Przedszkolaki dostały specjalne czapeczki „czekoladowych mistrzów” i mogły przystąpić do poznawania tego słodkiego świata. Podczas spotkania w Czekoladowym Autobusie poznały historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz możliwości wykorzystania. Mogły również własnoręcznie stworzyć wymarzoną tabliczkę czekolady, zobaczyć jak powstaje czekolada, poznać wiele ciekawostek na temat czekolady, a także pobawić się formami z czekolady. "Żuczki" wychodziły z magicznego, czekoladowego autobusu ze wspaniałymi niespodziankami - stworzonymi przez siebie czekoladowymi modelami oraz dyplomami Mistrza Czekolady. Takie spotkanie zostanie na pewno na dłuuuuugo w pamięci naszych przedszkolaków!!!
Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Piesza wycieczka do Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim

 

27 kwietnia nasze przedszkolaki miały wyjątkową okazję, by wybrać się do Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim. Z okazji Dnia Ziemi klasa 0c podjęłą rozmowy o środowisku prezntując swoje talenty i kreatywność w przedstawieniu pt. " W BIURZE MATKI NATURY". "Żuczki" z wielkim zainteresowaniem obejrzały występ starszych kolegów i koleżanek, a także aktywnie wzięły udział w zabawach przygotowanych przez Matkę Naturę.
Serdecznie dziękujemy za to miłe zaproszenie i życzymy dalszych sukcesów!
Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

Kino sferyczne

 

W dniu 25 kwietnia "Żuczki" poraz kolejny miały okazję obejrzeć film wewnątrz kopuły w trójwymiarze Kina Sferycznego.  Tym razem z wielkim przejęciem obejrzały film pt. " Kosmiczna Przygoda Cocomong’a".  „Nigdy się nie dowiemy, dopóki nie wyruszymy!”, mówi Cocomong, rozpoczynając swoją przygodę w kosmosie. To była niecodzienna bajka, dzieci były zachwycone!

Galeria zdjęć[kliknij tutaj]

 

 

 

 

Dzień Ziemi

 

 

Dzień Ziemi, który obchodziliśmy 24 kwietnia był doskonałą okazją do tego by utrwalić wszystko to, co nasze Żuczki już wiedzą- jak ważna w naszym życiu jest woda, dlaczego należy segregować śmieci, co robić by oszczędzać energię elektryczną oraz jak należy się zachowawywać by nie niszczyć naszej planety.

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Ptaków

 

W poniedziałek, 03.04.2023, obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ptaków. Przy tej okazji Żuczki poznały nazwy wiosennych ptaków, dzieliły je na sylaby i opisywały ich cechy szczególne szukajac różnic i podobieństw w wyglądzie poszczególnych ptaków. Podsumowaniem zajęć było słuchanie ptasich odgłosów oraz wspólna gra w memory z wykorzystaniem zdjęć ptaków.

 

 

 

Warsztaty wielkanocne

 

” Zrobiona z wierzbowych gałązek,
z suszonych kwiatów i wstążek,
Daję Ci palmę w darze,
bo tak stary zwyczaj karze…”

W środę 29 marca w naszej grupie odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których dzieci wraz ze swoimi bliskimi miały okazję wykonać swoje własne palmy wielkanocne. Starannie dobrane poszczególne elementy sprawiły, że każda stworzona palma była oryginalna i wyjątkowa. Warsztaty wzbudziły w dzieciach wiele emocji, pozwoliły nabyć nowe umiejętności, a przede wszystkim wspólnie podtrzymywać tradycje i obcować z kulturą.  Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność i przygotowanie materiałów potrzebnych do wykonania palemek.

Galeria zdjęć[kliknij tutaj]

 

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

 

 

21 marca razem z przedszkolakami z innych grup pożegnaliśmy zimę, a przywitaliśmy wiosnę. Choć jak na marzec przystało pogoda nie była wiosenna wszyscy mieliśmy dobre humory. Kolorową i ekologiczną Marzannę utopiliśmy w misce z wodą przy akompaniamencie wiosennych piosenek. Razem w naszą "Marzanną Zimową Panną" przegoniliśmy Zimę.

Galeria zdjęć[kliknij tutaj]

 

 

 

 

Dzień Dinozaura

 

 

Poniedziałek 27.02.2023 był w naszym przedszkolu Dniem Dinozaura. Była to doskonała okazja do zabawy w paleontologów, którzy odkrywali szczątki prehistorycznych gadów, a następnie dopasowywali je do odpowiednich konturów. Wspólnie poznawaliśmy skomplikowane i długie nazwy poszczególnych dinozaurów, dzieliliśmy je na sylaby i odszukiwaliśmy w ich wyglądzie podobieństwa do współczesnych zwierząt. "Żuczki" tego dnia bawiły się również w zabawy rytmiczne w tej samej tematyce i wykonały prace plastyczne, przedstawiające małego dinozaura wykluwającego się z jaja.

Galeria zdjęć[kliknij tutaj]

 

 

 

Walentynki

 

14 lutego  w naszej grupie królował kolor czerwony. W tym wyjątkowym dniu dzieci obdarowywały się ciepłymi i miłymi słowami. Poznały historię Walentynek i tradycje związane z tym świętem . Podczas różnych aktywności  utrwalały swoje umiejętności matematyczne i językowe wypowiadając się na temat okazywania uczuć swoim bliskim. Przy pomocy "burzy mózgów" przedszkolaki dowiedziały się  co to znaczy miłość i co to jest przyjaźń.  Poznały słowo kocham w różnych językach i dopasowywały zakochanych  bohaterów bajek. Przy wielu zabawach i tańcach dzień minął w przyjaznej i ciepłej atmosferze.  Życzymy wszystkim dużo miłości i serdeczności na każdy dzień.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

Bal karnawałowy

 

Za nami dzień bardzo wyczekiwany przez wszystkich- bal karnawałowy, który odbył się 08.02.2023r. Przedszkolaki z dumą prezentowały swe stroje i podekscytowane opowiadały o bohaterach, za których się przebrały. Prócz pląsów i harców przy dziecięcej muzyce "Żuczki" bardzo chętnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych, grach zręcznościowych i zabawach z misiem polarnym oraz Soniciem. 

Z pewnością był to dzień, który dostarczył przedszkolakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Dziękujem Rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów, dzięki którym mogły one w pełni poczuć "wyjątkowość" tego dnia.

 

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

 

Mobilne planetarium

 

Człowiek od zawsze interesował się kosmosem i lubił patrzeć w niebo, a szczególnie na gwiazdy. Nic więc dziwnego, że przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem mobilnego planetarium, które mieliśmy okazję oglądać 2 lutego w naszym przedszkolu. Podczas kosmicznego seansu, dzieci poznały sympatyczną dziewczynkę i wraz z nią, udały się w podróż przez cztery pory roku. Było wesoło, kolorowo i emocjonująco. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że kosmos jest super, prawie tak fajny jak nasze przedszkole ;)

Galeria zdjęć[kliknij tutaj]

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

 

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście Święto Babci i Dziadka. W podzięce za  ich wielkie serce, w dniu 31 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie, w trakcie którego Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania i na osłodę dnia, były przepyszne krówki zamówione przez rodziców specjalnie na tą okazję, za co serdecznie dziękujemy!

Wszystkim Babciom i Dziadkom  jeszcze  raz wspólnie z dziećmi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, spokoju oraz samych pogodnych dni!

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

 

 

18 stycznia w Dębowej Krainie wszystkie przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji "Żuczki" wybrały się na wyprawę do Stumilowego Lasu, pokonując przy tym różne przeszkody. Musiały jednak uważać na pszczoły, przed którymi skrywały się pod chustą animacyjną. Dzieci poznały przygodę Kubusia Puchatka, który by dostać się po miodek ukryty wysoko na drzewie korzystał przy tym z balonów, które unosiły go ku górze. Były zabawy przy piosence "Kilku kumpli weź" oraz odkrywanie, przy użyciu latarki, co tym razem zapełniło Puchatkowy brzuszek. Tego dnia nie zabrakło również smakowania Kubusiowego przysmaku- miodku.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

 

Życzenia

 

 

 

 

Pierwszy Dzień Zimy

 

 

21 grudnia był bardzo intensywnym dniem w grupie "Żuczków". Zaczęliśmy go od wspólnych zabaw muzycznych z okazji pierwszego dnia zimy, a chwilę później oglądaliśmy występ "Skrzatów" przygotowany z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Jednak najważniejszym punktem dnia było zrealizowanie kolejnego zadania z naszego kalendarza adwentowego- ozdobienie  pachnących pierniczków.  "Żuczki" nie żałowały ani lukru, ani słodkiej posypki. Zapakowane pierniczki powędrowały do domów naszych przedszkolaków. 

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Warsztaty naukowe

 

We wtorek 13 grudnia ,"Żuczki" uczestniczyły w pokazach naukowych. Na zajęciach dowiedziały się w jaki sposób można napompować balon bez wysiłku - za pomocą sody i octu, a także stworzyły samodzielnie kolorowe bąbelki. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem eksperymentów, ale największą radość sprawiło samodzielne wykonanie cieczy nieniutonowskiej z mąki ziemniaczanej i wody. To był wspaniały dzień, a połączenie nauki z zabawą jeszcze bardziej zachęciło dzieci do odkrywania nowej wiedzy.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

Mikołajki

 

 

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie."

We wtorek nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i wyczekiwany przez wszystkie dzieci gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, a na plecach dźwigał worek z prezentami. Nie mógł być to nikt inny, tylko - Święty Mikołaj!
,,Żuczki,, specjalnie na tą okazję przygotowały piosenkę, którą pięknie zaprezentowały Mikołajowi. Po ciekawej rozmowie i opowieściach o tym, jak bardzo dzieci starały się być grzeczne przez cały rok, Mikołaj obdarował wszystkich prezentami oraz zaprosił do wspólnego zdjęcia.
Był to niesamowity dzień pełen wrażeń i radości. 
Kochany Święty Mikołaju dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok! :)

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

 

 

Ubieranie choinki

 

 

"Stoi choinka
pięknie odziana.
Dzieci ją stroiły 
od samego rana.

Mieni się jasno
w blasku światełek,
jakby posypał ją 
deszczyk perełek." [B. Forma]

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Kubusia za podarowanie choinki do naszej sali oraz pozostałym Rodzicom i naszym kochanym "Żuczkom" za wszystkie piękne ozdoby, które na niej zawisły. Pozostało Nam już tylko wypatrywać Świętego Mikołaja ;)

 

 

 

 

 

Andrzejki

 

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Dla przedszkolaków jest to wspaniała zabawa, dostarczająca wielu przeżyć i emocji, jak również okazja do rozbudzenia ciekawości i chęci poznawania ludowych tradycji. 29 listopada przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach, w których z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość, wybrany zawód, wymarzoną podróż. Andrzejkowe wróżenie zakończyło się tradycyjnym laniem wosku. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.  Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże. Pewne jest to, że Andrzejki przyniosły dzieciom wiele radości i były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

 

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. 
O święcie tej postaci nie zapomniały  dzieci z naszego przedszkola. 25 listopada każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Tego dnia dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, oglądały bajki, bawiły się przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach ruchowych. Tego dnia odwiedził przedszkole wyjątkowy gość - pan pszczelarz, który opowiedział o swojej pracy i oczywiście o pszczołach. Przedszkolaki degustowały miód przyniesiony przez naszego gościa, a także wykonały pracę plastyczną pt.,,Miś,,. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.
 
Galeria zdjęć [kliknij tutaj]
 
 

 

 

Warsztaty z Misiem Edziem

 

23 listopada gościliśmy w Dębowej Krainie wyjątkowego gościa- Misia Edzia, który odwiedził nas już po raz kolejny.  Miś Edzio jest straszną gapą i w trakcie swej wizyty wielokrotnie wymagał pomocy, której bardzo chętnie udzielały mu "Żuczki". Potrzebował instrukcji postępowania przy krwotoku z nosa, zimnego okładu na czoło, opatrunku na zraniony palec, a także usztywnienia złamanej łapki. Razem z Edziem do przedszkola przybył jego młodszy brat- Gienio, który jest jeszcze bardzo malutki i wkłada do buzi wiele różnych przedmiotów. Gdy zadławił się klockiem "Żuczki" z lekką obawą obserwowały w jaki sposób Edzio udziela mu pomocy, ale cała akcja przebiegła pomyślnie i wszyscy odetchnęli z ulgą.

W trakcie warsztatów dzieci uczyły się także jak układać poszkodowanego Misia Edzia w pozycji bocznej, a także miały okazję wykonywać masaż serca na fantomie Florianie. 

Galeria zdjęć[kliknij tutaj]

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

 

7 listopada nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę, do której od samego rana przybywały bajkowe postaci. W naszej grupie w tym roku zdecydowanie królowały jednorożce ;)

Był to dzień pełen wspólnych tańcy przy dziecięcych hitach, okazja do poznania wielu nowych bajek i baśni, a także czas radosnej zabawy gdzie nie mogło zabraknąć "Mroźnego berka" z Elsą.

Wspaniałą niespodzianką okazała się wizyta Kaczora Donalda i Daisy, którzy tego dnia odwiedzili Dębową Krainę.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

Dzień Zaduszny

 

2 listopada "Żuczki" wybrały się pod pomnik, który jest jednym z miejsc pamięci o poległych żołnierzach i zapaliły znicz, jako symbol pamięci o tych, których już z nami nie ma.

 

 

 

Sadzenie cebulek kwiatowych

 

 

26 października (środa) Żuczki, jak również wszystkie pozostałe grupy przedszkolne sadziły przed oknami swoich sal cebulki kwiatowe, które wcześniej bardzo obficie spływały do przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za tak liczny odzew w akcji zbierania cebulek kwiatowych. Czekamy na wiosnę by podziwiać wszystkie kwiaty, które z nich wyrosną!

Galeria zdjęć

 

 

 

Dzień Kundelka

 

 

We wtorek 25 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień KundelkaZ tej okazji dzieci podczas zajęć rozmawiały o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. ,,Żuczki” zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji i żywienia, chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych oraz wykonały pracę plastyczną pt. „Kundelek”. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za przyniesioną karmę oraz akcesoria, które zostały przekazane pieskom z Fundacji Kotomysz w Mińsku Mazowieckim

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

14.10.2022 mieliśmy okazję obejrzeć dwa wyjątkowe występy- Pasowanie na Przedszkolaka grupy "Misie" oraz występy dzieci z grup "Skrzaty" i "Wiewiórki" przygotowane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

 

W ten ważny dla nas, nauczycieli, dzień dziękujemy serdecznie wszystkim Dzieciom i Rodzicom za pamięć i życzenia. Jesteśmy ogromnie wdzięczne za docenianie naszych wysiłków i wszystkie miłe słowa, którymi tego dnia zostałyśmy obdarowane. Dziękujemy!

 

 

 

 

Szaszłyki owocowe 

 

 

W piątek 07.10.2022 grupa "Żuczków" jako podsumowanie tygodniowego tematu o owocach wykonała szaszłyki. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za tak obfite i różnorodne owoce, które posłużyły do ich wykonania. Było wieeeeeele dokładek! 

 

Zapraszamy do galerii z tego dnia [kliknij tutaj]

 

 

 

Dzień Chłopaka

 

30 września 2022 "Żuczki" obchodziły Dzień Chłopaka.

Miniony piątek był świętem wszystkich chłopców. Tym razem to oni byli w centrum zainteresowania i zostali obdarowani przez swoje koleżanki. Zanim to jednak nastąpiło musieli wykazać się zręcznością, sprytem i siłą w przeróżnych konkurencjach, m. in. w odbijaniu nogą balona czy tańcu na gazecie, w trakcie których byli mocno dopingowani przez swoje koleżanki. Tego dnia nie zabrakło również wspólnych tańcy i zabaw.

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek


29 września "Żuczki" świętowały Międzynarodowy Dzień Dziewczynek

W przedszkolu obchodziliśmy dzień dziewczynek na wesoło. Chłopcy wręczyli naszym małym damom upominki w postaci własnoręcznie wykonanych medali oraz kolorowanki, a także złożyli piękne życzenia. Były tańce, zabawa i wszystkim towarzyszył wspaniały humor. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

 

 

 

Pierwszy Dzień Jesieni

 

23 września 2022 "Żuczki" świętowały pierwszy dzień jesieni.

"Idzie jesień, plony niesie,
jesień kolorowa"- przy akompaniamencie tej piosenki powitaliśmy nową porę roku tańcząc wokól jesiennów skarbów, które "Żuczki" bardzo chętnie przynoszą do przedszkola wzbogacając nasz kącik przyrodniczy. Oglądaliśmy, nazywaliśmy, porównywaliśmy, przeliczaliśmy wszystkie dary jesieni, które znalazły się w koszach. Był to również idealny moment na wykonanie pięknych, kolorowych prac plastycznych przedstawiających jesienne liście, dzięki którym utrwalaliśmy nazwy drzew na podstawie kształtu liści. 

 

 

 

Jubileusz 70-lecia Przedszkola

 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

20 września 2022r. ,,Żuczki” świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. 

W tym dniu nie zabrakło okazji do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną i balonami, poruszały  się w rytm znanych przebojów muzycznych, bawiły się w znane zabawy integracyjne. Uwieńczeniem dnia był pyszny tort, który otrzymała każda grupa przedszkolna, a w nagrodę za udział we wspólnym świętowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe medale. W tym dniu z pewnością nie zabrakło uśmiechu na twarzy każdego przedszkolaka!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia

[kliknij tutaj]

 

 

 

 

Dzień Kropki

 

15 września 2022r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli ,,The Dot Day".

Dzień kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. To święto, które skupia wszystkie dzieci wokół „kropkowego” zadania. Tego dnia z każdego miejsca
w przedszkolu spoglądały na nas wesołe, kolorowe kropki, które znalazły się również na ubraniach dzieci. ,,Żuczki” obejrzały bajkę o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Omawiając ilustracje  dowiedziały się,  do czego potrzebna jest nam kropka, poszukiwały kształtu koła w sali i poza nią, łapały kolorowe kropki ,,zajączki,, na dywanie, tańczyły do piosenki ,,Bańkę łap’’, oraz łapały prawdziwe okrągłe jak kropka bańki. Na zakończenie tego wesołego dnia dzieci wykonały pracę  plastyczną malując palcami kolorowe kropki, a także wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie, które będzie przypominać o tym, że trzeba wierzyć we własne siły i możliwości nie tylko w dniu kropki, ale przez cały rok!

 

 

 

Grupa Żuczki

Wychowawczynie: Monika Gągol, Magdalena Nowak

Data dodania: 2022-08-29 16:53:27
Data edycji: 2023-07-11 08:04:31
Ilość wyświetleń: 4323
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej