Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Wiewiórki

 

WYCIECZKA DO SALI ZABAW "KOLORADO"

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 

 

DZIEŃ RODZINY

 

Galeria zdjęć:Kliknij tutaj

 

 

WARSZTATY

CZEKOLADOWY AUTOBUS 

 

Galeria zdjęć:  Kliknij tutaj

 

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PTAKÓW

3 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ptaków. Przedszkolaki zapoznały się z nazwami i wyglądem wybranych ptaszków przy pomocy obrazków oraz krótkiego filmu  edukacyjnego. Wspólnie wymieniały ptaki, które znają oraz jakie ptaki powracają do Polski na wiosnę. Dzieci pobawiły się w zabawy ruchowe ''Ptaszki do gniazd'', ''Podczucone jajko''. Potem, każdy przedszkolak wybrał sobie obrazek ptaszka i starannie go pokolorował. 

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

WARSZTATY WIELKANOCNE

Już niedługo Święta Wielkanocne, dlatego też nasze Wiewióreczki wraz z nauczycielami zaprosiły rodziców na warsztaty, w trakcie których tworzyli palmy wielkanocne. Podczas zajęć panowała miła atmosfera, a wykonane palmy były powodem do dumy, bo właśnie takie, własnoręcznie wykonane są najpiękniejsze. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i udział w zajęciach :)

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

POWITANIE WIOSNY

Pierwszego Dnia Wiosny w naszym przedszkolu dużo się działo. Dzień rozpoczął się od zajęć, zabaw, tańcy. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami "Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, dziś Cię utopimy bo niechcemy zimy" pożegnały zimę i przywitały wiosnę pięknymi piosenkmi. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre. 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

EKSPERYMENTY

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Działania badawcze są kreatywne, dzięki czemu dzieci poszerzają swoją wiedzę, uruchomiają wyobraźnię, spostrzegawczość, koncentrację uwagi, wytrwałość i mogą pokonywać różne przeszkody i próbować innych możliwośći.  Podczas eksperymentów wiele radości daje sam proces odkrywania. Nasze Wiewióreczki, będą co jakiś czas wykonywać różne doświadczenia. Zapraszamy do śledzenia galerii zdjęć. ;)

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

DZIEŃ DINOZAURA

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

WALENTYNKI

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykłe wydarzenie. Jest to dzień bardzo wyczekiwany przez dzieci. Tak też było 8.02.2023r. w naszej Dębowej Krainie. Sala była kolorowo przystrojona. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, spotkać można było wróżki, czarownice, królewny, księżniczki, policjantów, , piratów, piłkarzy..... W tym dniu towarzyszyły przeróżne atrakcje. Nikt nie mógł się nudzić i narzekać, a dzieci bawiły się wyśmienicie!

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia to magiczna data na którą czekają z niecierpliwością wszystkie dzieci! :) Naszą grupę odwiedził bardzo miły gość. Miał czerwony strój, długą białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty.  Tak, tak to był Święty Mikołaj! Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki i cieszyły się ze spotkania. Mikołaj wręczył prezenty i zaprosił do wspólnych zdjęć :) 

Święty Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

ANDRZEJKI

29 listopada naze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na początku zabawy, każdy mógł założyć czarodziejski kapelusz, wrzucić pieniążek do wazonu i pomyśleć swoje najskrytsze marzenie. Dzieci poznały znaczenie różnych liczb i magicznych przedmiotów. Za pomocą rzygotowanych obrazków mogły sprawdzić kim zostaną w przyszłości. Nie zabrakło tanców i pląsów przy muzyce. 

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże :)

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada, świętowaliśmy Dzień Misia. Każde dziecko, pszyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Tego dnia dzieci brały udział w zabawach ruchowych, wykonywały prace plastyczne, śpiewały, tańczyły i jadły pyszny miodek :) Z okazji tego święta odwiedził nas pszczelarz, który przekazał dzieciom dużo wiedzy o pszczołach i ich zwyczajach. 

PLUSZOWY MIŚ TO NAJLEPSZY PRZYJACIEL KAŻDEGO MALUCHA, UKOCHANA MASKOTKA NA DOBRE I ZŁE CHWILE :)

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

WIEWIÓRECZKI ROBIĄ KANAPKI

Od najmłodszych lat rozwijamy świadomość prawidłowego odżywiania, w związku z tym nasze Wiewióreczki wiedzą jak dbać o swoje zdrowie. Dzieci samodzielnie wykonały zdrowe kanapki. Wspólne przygotowanie posiłku sprawiło przedszkolakom dużo radośći. Kanapeczki poznikały z talerzy dzieci i wzbogaciły ich brzuszki w dużą dawkę witamin.  

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

WARSZTATY PIERWSZEJ POMOCY Z MISIEM EDZIEM

23 pażdziernika w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Pierwzej Pomocy z Misiem Edziem.  Dzięki połączeniu nauki z zabawą dzieci dowiedziały się jak mogą radzić sobie w przypadku różnych urazów. Bardzo cenną lekcją było zapoznanie z pozycją bezpieczną dla poszkodowanego. Wiewiórczki mogły wykonać Resuscytację na fantomie, dzięki czemu zauważyły dlaczego tak ważna jest praca serca. Warsztaty pokazały, jak ważna jest pierwsza pomoc, oraz że od najmłodszych lat możemy komuś pomóc, a nawet uratować życie!

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

7 listopada w naszym przedszkolu odbył się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu nasze przedszkolaki przyszły przebrane za wybraną postać z bajki i wzieły udział we wspólnej zabawie. W trakcie zajęć dzieci uczestniczyły w quizach, podczas których wykazywały się wiedzą i znajomością najpopularniejszych postaci z bajek, rowiązywały zagadki a także brały udział w zabawach ruchowych związanych z tematyką zajęć. Największa atrakcją było spotkanie z Daizy i Kaczorem Donaldem :) Ten dzień dał wiele radości i przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 4 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas - Polaków dzień. Przedszkolaki dumnie odśpiewały hymn Polski a także wzieły udział w przeglądzie pieśni i wierszy patriotycznych pt. ''Jesteśmy dumni z bycia Polakami''.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

OTWARCIE PLACU ZABAW

3 listopada nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na tę chwilę. 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

SADZIMY CEBULKI KWIATOWE

Jesień to dobry czas na sadzenie cebulek kwiatowych, które wiosną ozdobią nasz ogródek. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy. A teraz Wiewióreczki z ogromną niecierpliwością oczekują na efekty swojej pracy. 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

SPOTKANIE Z BIOLOGIEM

Galeria zdjęć:Kliknij tutaj

 

 

TEATRZYK ,,WILK I SIEDEM KOŹLĄTEK"

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

DZIEŃ KUNDELKA

25 października Wiewióreczki obchodiły Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci miały możliwość porozmawiać na temat szacunku, miłości do zwierząt i okazywania pomocy. Zagłębiliśmy się na temat wyglądu psa, jego pięlęgnacji i sposobu żywienia. Przedszkolaki poznały również różne rasy. 

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

DZIEŃ KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

ZABAWY WIEWIÓREK :)

Nasze przedszkole to cudowna zabawa, dużo uśmiechów. Super koledzy i koleżanki. Będziemy to pokazywać w galerii. 

Galeria zdjęćKliknij tutaj

 

 

SOK OWOCOWY

"Kto soki pije ten długo żyje!"

Wszyscy dobrze wiemy jakie bogate w witaminy są soki owocowe. Warto pomóc naszym pociechom polubić je. Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do wrzucania owoców do sokowirówki :)  Wszystkim dzieciom bardzo smakował samodzielnie przygotowany sok. Wypiły go do ostatniej kropli :)

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

 

W ramach akcji czytania dzieciom książek Tata Tymka przeczytał bajki ,,Trzy Świnki i ,,Jaś i magiczna fasola". Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały bajki. Serdzecznie dziękujemy Tacie Tymka i czekamy na kolejnych rodziców. :)

 

Na kolejne spotkanie, przyszła do nas Mama Łukasza. Dzieci, bardzo cieszyły się ze spotkania tym bardziej, że mama zostawiła książeczkę do oglądania w czasie wolnym. Bardzo dziękujemy Mamie Łukasza za mile sędzony czas.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

We wtorek 25 października gościliśmy Tatę Poli. Dzieci wysłuchały wierszy, które dały wiele radości i z pewnością pobudziły ich wyobraźnię :) Dziękujemy Tatcie Poli za miłą wizytę w naszych Wiewióreczkach. 

Tata Poli odwiedził nas ponownie 17 listopada. Chyba bardzo polubił naszą grupę :) Dziękujemy!

 

3 listopada odzwiedziła nas Mama Michalinki. Dzieci wysłuchały wiele ciekawostek na temat zwierząt i ich zwyczajów, o których, raczej się nie mówi:) Dzieci także z wielkim zaangażowaniem liczyły pieski. Mamie Michalinki, składamy podziękowania za spotkanie.

 

22 listopada w naszej grupie zagościła Mama Gabrysi.  Dzieci słuchały bajki ,,Trzy sprytne koziołki" i ,,Kot w butach". Jak zawsze słuchały z wielkim zaciekawieniem :) Gorące podziękowania dla Mamy Gabrysi za miłe spotkanie.

 

1 grudnia odwiedziła nas Mama Gosi, która przeczytała trzy zabawne książeczki. Wysłuchane utwory były inspiracją do zbudowania z klocków najdłuższej dżdżownicy świata :) Serdecznie dziękujemy Mamie Gosi.

 

SAŁATKA WARZYWNA

SAŁATKA WARZYWNA

Z myślą o jarzynowych witaminkach, nasza grupa wspólnie przygotowała pyszną sałatkę warzywną. Z tej okazji dzieci poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników. Wiewiórki samodzielnie  kroiły wszystkie warzywa przyniosione z domu. Na koniec, każdy mógł skosztować przepysznej sałatki. 

Dziękujęmy bardzo rodzicom za przygotowanie warzyw :)

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA I DZIEWCZYNKI


29 września świętowaliśmy Dzień Dziewczynki a 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. W te dni panowała u nas wesoła atmosfera.  Uczyliśmy się nawiązywania serdecznego kontaktu z rówieśnikami, okazywania życzliwości i koleżeństwa. Chłopcy obdarowali dziewczynki prezentami tak jak i dziewczynki podarowały upominki chłopcom. W naszej sali rozbrzmiało głośne ,,Sto lat". 

Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie upominków :)

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

23 września nasze Wiewióreczki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia królował u nas kolor pomarańczowy. Organizowane były zabawy o tematyce jesiennej. Dzieci wysłuchcły także ciekawostek o rozpoczynającej się właśnie porze roku.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA


20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Już od samego rana panowała wesoła atmosfera.  Dla dzieci przygotowane były różne atrakcje,  m.in. ciekawe zajęcia, gry, zabawy, tort. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie  15 września.  Dzieci wysłuchały historii o ,,Kropce". Tego dnia było wiele zabaw z kropką. Przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.  
Galeria zdjęć: 
Kliknij tutaj

Data dodania: 2022-08-29 16:55:03
Data edycji: 2023-09-14 21:01:23
Ilość wyświetleń: 6838
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej