Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Sówki

Warsztaty czekoladowe

Warsztaty czekoladowe to nie lada frajda dla przedszkolaków. Dzieci podczas zajęć stworzyły swoje lizaki, które następnie zostały zjedzone z apetytem. ,,Sówki’’ dekorowały również własne tabliczki czekolady. Ozdobienie słodyczy jadalnymi dodatkami to najmilsza część warsztatów. W trakcie trwania zajęć uczestnicy poznali proces produkcji znanych na całym świecie słodkości począwszy od ziarenka kakaowca

Galeria zdjęć:[kliknij tutaj]

 

 

Watrsztaty przyrodnicze z gadami

 

7 kwietnia do Dębowej Krainy zawitali kolejni goście- jaszczurka, żółw i wąż. Sówki miały okazję zobaczyć ich z bliska, dotknąć, a najodważniejsi nawet wziąć na ręce bądź kolana. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat życia tych gadów.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Wizyta w OSP

 

6 maja, przy okazji Dnia Strażaka, dzięki uprzejmości strażaków z OSP Dębe Wielkie Sówki miały okazję zobaczyć z bliska wóz strażacki, wejść do jego środka oraz spróbować swoich sił z wężem strażackim. Dziękujemy lokalnym strażakom za poświęcenie czasu dla naszych przedszkolaków oraz życzymy pomyślnej i bezpiecznej walki z żywiołami.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia oraz cały poprzedzający go tydzień, przedszkolaki poznały różne sposoby ochrony środowiska. Dzieci przypomniały sobie zasady segregacji śmieci oraz oszczędzania energii. Podsumowaniem wszystkich działań był koncert Małej Orkiestry Dni Naszych pt. ,,Ekodzieci’’.

Galeria zdjęć: [Kliknij tutaj]

 

Wycieczka do sali zabaw

 

 

19 kwietnia Sówki wraz z grupą Wiewiórek wybrały się na wycieczkę do sali zabaw "Miejskie ZOO". Był to niezwykle intensywny czas- pełen dobrej zabawy, wspólnych radości i wieeeelu szaleństw.

[kliknij tutaj]

 

 

Życzenia Wielkanocne

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy
wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze:
rodzinnej atmosfery, szczęścia, zdrowia,
pogody ducha, smacznego święconego jajka
i mokrego Śmigusa- Dyngusa!

 

 

 

 

Warsztaty przyrodnicze z sowami

W tym tygodniu odbyły się wyjątkowe warsztaty przyrodnicze z sowami w roli głównej. Dzieci  miały niecodzienną okazję obserwować je z bliska, a nawet pogłaskać te niezwykłe zwierzęta.

Dzieci poznały ciekawostki dotyczące życia sów m.in.  sposoby odżywiania, gdzie sowa ma uszy, dlaczego ludzie często boją się sów, czy wszystkie sowy są aktywne w nocy, o ile stopni mogą obrócić głowę i wiele innych.

Galeria zdjęć: [Kliknij tutaj]

 

Światowy Dzień Wody

 

Światowy Dzień Wody, który obchodziliśmy 22.03.2024 wykorzystaliśmy jako okazję do utrwalenia schematu obiegu wody w przyrodzie. "Sówki" wysłuchały także opowiadania o wędrującej kropelce oraz dużo rozmawiały o znaczeniu wody w naszym życiu i potrzebie jej oszczędzania, dzieląc się własnymi doświadczeniami.

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

 

"[…]

A wiosna przyszło pieszo –
Już kwiaty z nią się śpieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią: „Witaj wiosno!”.

21.03.2024 przedszkolaki z Dębowej Krainy, jak co roku, spotkały się na placu zabaw by wierszykiem i piosenką powitać dlugo wyczekiwaną wiosnę! "Sówki" przy tej okazji wzbogaciły swój kącik przyrodniczy o zasadzoną cebulkę oraz zasiany owies, który wkrótce trafi do domów naszych przedszkolaków. Dzieci wykonały również pracę plastyczną pt. "Pani Wiosna".

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Warsztaty wielkanocne

 

20.03.2024 "Sówki" gościły w swej sali Rodziców, którzy tego dnia pojawili się na rodzinych warsztatach palemkowych. Dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz za wzbogacenie różnorodności materiałów używanych w trakcie tworzenia palm wielkanocnych. Efekty można podziwiać tutaj [kliknij tutaj]

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

"Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich babć i dziadków."

22.02.2024 r. sówkowa sala zapełniła się corocznymi gośćmi- nasze przedszkole odwiedzili babcia i dziadek. Dzieci przez ostatnie tygodniowe wytrwale przygotowywały się do występu- ćwiczyły wierszyki i piosenki, uczyły się tańca. Nie zabrakło także upominków przygotowanych przez kochane wnuki. Swój wkład w ten wyjątkowy dzień mieli także rodzice, którzy zajęli się organizacją słodkiego poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc!

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

 

Wycieczka do Kina Muza oraz Dzień Pizzy

Piątek 9 lutego był dniem wielu wrażeń dla dzieci. W tym dniu odbyła się wycieczka do Kina Muza w Mińsku Mazowieckim na spektakl muzyczny pt. ,,Niezwykłe życie podwodnych zwierząt’’. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim dzieciom. Z zainteresowaniem oglądały spektakl, a później o nim opowiadały. Tego samego dnia ,,Sówki’’ uczestniczyły w zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Pizzy. Wykonały prace plastyczną inspirowaną znanym i lubianym włoskim plackiem.

Galeria zdjęć: [Kliknij tutaj]

 

 

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek jest świętem wszystkich łasuchów oraz słodkości. Wszystkie dzieci skosztowały słodkich pączków z lukrem oraz pysznym nadzieniem. ,,Sówki” uczestniczyły w pączkowych zabawach matematycznych oraz ruchowych. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się tradycja Tłustego Czwartku i dlaczego jemy w tym dniu pączki lub faworki. Tłusty czwartek rozpoczyna świętowanie ostatnich dni karnawału.

 

 

Kino Sferyczne

,,Sówki’’ brały udział w seansie filmowym w kinie sferycznym, które wprowadziło je w świat oglądania filmów pod kątem 360°. Dzieci oglądały film edukacyjny pt. ,,Wielka podwodna przygoda Barneya i Beeniego’’. Dzięki niemu pogłębiły swoją wiedzę na temat morskich stworzeń oraz dbania o przyrodę, a przy tym świetnie się bawiły.

Galeria zdjęć: [Kliknij tutaj]

 

 

Samodzielni w kuchni

Miniony tydzień (29.01-2.02) upłynął nam pod znakiem kulinarnych działań. Już w poniedziałek zwiedzaliśmy przedszkolną kuchnie, obserwowaliśmy pracę pań kucharek, które akurat przygotowywały dla nas pyszny obiad. Panie kucharki opowiedziały dzieciom o swojej pracy. Mogliśmy też obejrzeć wyposażenie przedszkolnej kuchni. W kolejnych dniach dzieci przygotowywały kolorowe kanapki, zdrowy koktajl oraz chrupiące gofry. Dzięki zajęciom kulinarnym przedszkolaki mogą przygotowywać samodzielnie smakowite potrawy, dotykać, wąchać i smakować, bawić się kształtem i kolorem, rozbudzać swoją wyobraźnię i fantazję.

Galeria zdjęć: [kliknij tutaj]

 

 

Bal karnawałowy

 

Za nami dzień wyczekiwany przez wszystkie dzieci- bal karnawałowy. W tym wyjątkowym dniu nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę pełną kolorowych postaci i superbohaterów. Był to czas na wspólną zabawę, integrację oraz drobną rywalizację w konkurencjach przygotowanych przez samego Kapitana Amerykę i jego pomocników. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu strojów dla dzieci.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Przytulania

22 stycznia obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Przytulania. Z tej okazji dzieci dowiedziały się jak ważne i potrzebne jest okazywanie sobie czułości i przytulanie :). Nie zabrakło przytulasów z naszymi paniami oraz kolegami i koleżankami z naszej grupy.  Widok uśmiechów pojawiających się na twarzach przedszkolaków świadczy o tym, że to święto odniosło sukces i bardzo podobało się dzieciom. 

Przytulajmy się na zdrowie!

 

 

 

Dzień Czerwony- wsparcie dla WOŚP

 

Dziękujemy wszystkim dzieciom i Rodzicom, którzy w naszym przedszkolnym w dniu czerwonym wsparli WOŚP.

 

 

 

Pierwszy Dzień Zimy- dzień biały

 

21.12.2023r. Sówki oficjalnie powitały kolejną porę roku- zimę, przy tej okazji obchodziliśmy także dzień biały. Był to czas zimowych zabaw, piosenek i aktywności fizycznych w tematyce zimowej. 

 

 

 

 

Jasełka w wykonaniu grupy Wiewiórki

 

 

19.12.2023 przedszkolaki z Dębowej Krainy miały ptrzyjemność obejrzeć występ swych kolegów i koleżanek z grupy Wiewiórki, którzy przybliżyli nam historię Bożego Narodzenia. Gratulujemy wspaniałego występu!

 

 

 

 

Warsztaty plastyczne- dekorowanie bombek

 

W naszym przedszkolu nadchodzące święta Bożego Narodzenia czuć już na każdym kroku. 8.12.2023 "Sówki" wzięly udział w warsztatach plastycznych, w trakcie których samodzielnie wykonały przepiękne bombki wypełnione brokatem, cekinami oraz innymi dostępnymi ozdobami. Mamy nadzieję, że prace wykonane przez dzieci znalazły już, bądż w najbliższym czasie znajdą, wyjątkowe miejsce na choince.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Mikołajki

Zgodnie z tradycją w środę 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu Mikołajki. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością wyczekiwały wizyty Świętego Mikołaja. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę specjalnie przygotowaną dla miłego Gościa. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, które były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wyjątkową pamiątką z tego spotkania.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

Warsztaty przyrodnicze z jeżem i wiewiórką

 

17.11.2023 Dębową Krainę odwiedzili szczególni goście- wiewiórka oraz jeż, podopieczni "Odlotowych pokazów" z Sokołowa Podlaskiego. Przedszkolaki wysłuchały ciekawostek o zwyczajach tych małych zwierząt. Każde dziecko miało okazję do indywidualnego obcowania z naszymi gośćmi. Energiczna wiewiórka i cała rodzina kolczastych jeżyków zapewniła "Sówkom" masę pozytywnych doświadczeń.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

Święto Niepodległości

 

 

 

Dzień Jeża

 

9.11. 2023 obchodziliśmy Dzień Jeża. W grupie "Sówek" był to dzień matematycznych zabaw- dzieci przeliczały, porządkowały sylwety jeży zgodnie z kolejnością, dopasowywały odpowiednią ilość przysmaków do poszczególnych jeży oraz utrwalały poznane cyfry.

 

 

Światowy Dzień Uśmiechu

 

06.10.2023 był dniem jeszcze radośniejszym niż zwykle, a to wszystko za sprawą Światowego Dnia Uśmiechu, który obchodziliśmy w miniony piatek. Było mnóstwo zabaw integracyjnych, rozmów na temat tego, co sprawia nam radość i dlaczego warto się uśmiechać. "Sówki" wykonały również ordery uśmiechu, które były okazją do rozwinięcia inwencji twórczej i zaprezentowania swej kreatywności. Wszyscy świetnie się spisali!

 

 

 

Pierwszy Dzień Jesieni

 

22.09.2023 "Sówki" powitały jesień. Była to kolejna okazja do ćwiczeń w przeliczaniu, zajęć gimnastycznych z użyciem kart ruchowych oraz ćwiczeń oddechowych polegających na przenoszeniu pomarańczowych kawałków bibuły z użyciem papierowej słomki. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowaniem i zadbanie w tym dniu o ubiór w kolorze pomarańczowym.

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z okazji tego szczególnego dnia w grupie "Sówki" odbyły się liczne atrakcje i zabawy. Dzieci wzięły udział w zabawach integracyjnych z kolorowymi balonami. Podczas tańców w parach miały okazję zacieśnić więzi z rówieśnikami, a w trakcie mini-dyskoteki - rozwinąć swoje zdolności taneczne i wokalne. Tego dnia wyjście do ogrodu przedszkolnego było równie magiczne za sprawą zabaw z bańkami mydlanymi. Dzień zwieńczył pyszny, owocowy tort oraz grupowe zdjęcie pamiątkowe. Nasze mądre Sówki otrzymały również upominek w postaci książeczek-kolorowanek. Chociaż Dzień Przedszkolaka przypada raz w roku, to nasza grupa świętowała dalej, gdyż następnego dnia wszystkie dzieci miały wykonane kolorowe tatuaże. Dzięki odświętnym strojom dzieci mogły się poczuć jeszcze bardziej wyjątkowo. Wszystkim Przedszkolakom tym małym i dużym życzymy wiele uśmiechu!

Galeria zdjęć [kliknij tutaj]

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

 

15 września 2023 r. w Dębowej Krainie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia "Sówki" rozpoczęly dzień od zabawy muzyczno- ruchowej "Poszukajcie kropki, jaki kolor ma?", następnie przeliczały i klasyfikowały kolorowe kropeczki, poszukiwały ich w przedmiotach codziennego użytku w naszej sali oraz wykonały pracę plastyczną z użyciem plasteliny. 

 

 

 

 

 

SÓWKI

wychowawcy: Magdalena Nowak, Kamila Palmąka-Pawlak

pomoc: Katarzyna Gałecka

Data dodania: 2023-09-04 10:25:31
Data edycji: 2024-05-15 20:55:38
Ilość wyświetleń: 1909
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej