Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Leśne Duszki

LEŚNE DUSZKI

wychowawcy: Patrycja Trębicka, Hanna Gajowniczek

pomoc: Katarzyna Smolak

 

 

 

 

 

WARSZTATY PRZYRODNICZE Z JEŻEM I WIEWIÓRKĄ

17 listopada do naszego przedszkola przyszli niesamowici goście. Zawitała wiewióreczka, a także mama jeż ze swoimi dziećmi. Dzieci przypomniały sobie zimowe zwyczaje tych zwierząt. Dowiedziały się jak postępować z każdym znich, jak można zimową porą im ewentualnie pomóc. Pani bardzo dokładnie opowiedziała po co wiewiórce puszysty ogon, a jeżom kolce. Dzieci dowiedziały się, że jeże są praktycznie ślepe i polegają na swoim nosie. Na zakończenie dzieci dostały do pokolorowania wiewióreczkę.

Serdecznie dziękujemy za możliwość zobaczenia z bliska tych niesamowitych zwierząt :)

Galeria zdjęć: Kliknij tu

 

DZIEŃ JEŻA

W czwartek 9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień jeża. Z tej okazji dzieci poznały dokładny wygląd jeża, jakie jest jego ulubione pożywienie, oraz jak ten zwierz spędza zimę. Dzieciaki chętnie poruszały się w zabawie jak jeże, zwijały się jak one, kiedy czują się zagrożone. Wiemy w jaki sposób możemy pomóc tym małym pomocnikom naszego ogrodu. Leśne duszki przez chwilę zmieniły się w jeże. 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W poniedziałek 6 listopada, dzieci przyszły do przedszkola przebrane za swoje ulubione postaci z bajek. Dzień rozpoczęliśmy od przedsztawienia każdej z postaci i zaprezentowania się przed grupą. Dzieci bawiąc się w różne zabawy ze śpiewem czekały na gości. tymi gośćmi był Kicia Kocia oraz Minionek. Dzieci mogły się z nimi poprzytulać i przybić piątki, nawet udało się zrobić kilka wspólnych zdjęć. 

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieciom wspaniałych strojów.

Galeria zdjęć: Kliknij tu

 

ZAJĘCIA RYTMICZNO-RUCHOWE

Dnia 18 października odbyły się pierwsze zajęcia rytmiczno-ruchowe z Panią Anią. Dzieciaki nauczyły się nowych kroków i poprawnych pozycji w tańcu, które będą dalej szlifowane. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w tych zajęciach, wykonywały każdą prośbę Pani i miały przy tym wile radości. Czekamy z ogromną ciekawością na kolejne zajęcia.

Galeria zdjęć: Kliknij tu

 

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

W piątek 6 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia staraliśmy się, aby uśmiech gościł jeszcze częściej na naszych buziach niż dotychczas. Dzieci próbowały robić też inne miny (śmieszne, straszne). Nazywaliśmy emocje dzieci przedstawionych na zdjęciach, odwzorowywaliśmy je na swoich twarzach. Wiele radości dzieciom sprawiały zabawy przy muzyce. Życzymy samych pogodnych i radosnych dni w naszym przedszkolu.

 

PIERWSZY DZIEŃ JESIENI- DZIEŃ POMARAŃCZOWY

W piątek 22 września wraz z Leśnymi duszkami witaliśmy nową porę roku- jesień. Rozmawialiśmy na temat zmian w pogodzie jakie zachodzą o tej porze roku, oraz co dzieje się w tym czasie u zwierząt. Dzieci przybrały piękne jesienne kolory na swoich ubraniach. Tego dnia również trochę się pobrudziliśmy różnymi materiałami spożywczymi, wiele radości wywołało to u dzieci. 

Galeria zdjęć: Kliknij tu

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 września dzieci obchodziły Dzień Przedszkolaka, jest to bardzo ważny dzień w życiu każdego przedszkolaka. Również u nas nie zabrakło wspaniałej atmosfery, dzieci przyszły tego dnia odświętnie ubrane, zabawy było co nie miara. Prócz zabaw wspólnych w sali, dzieci dostały pyszny tort. Tego dnia rodzice zorganizowali dla dzieci drobną niespodziankę w postaci zwierzątkowych opasek.

Galeria zdjęć: kliknij tu 

 

DZIEŃ KROPKI

Dnia 15 września ,,Leśne duszki" obchodziły Dzień kropki. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w kropeczki. W zabawie szukaliśmy kropek danego koloru, później liczyliśmy ile nam się udało znaleźć. Było mnóstwo zabawy, śpiewu i tańca. Dzieci wykonały pracę plastyczną, której motywem były kropki z plasteliny.

 

Data dodania: 2023-09-04 10:24:20
Data edycji: 2024-04-04 07:51:20
Ilość wyświetleń: 2137
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej