Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Leśne Duszki

Pożegnanie roku szkolnego 2021/2022

 

 

 

W czwratek 23.06.2022 r. Leśne Duszki uroczyście pożegnały rok szkolny 2021/2022. Z tej okazji dzieci wspaniale zaprezentowały rodzicom okolicznościowy występ, a następnie z rąk wychowawców odebrały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz... życzenia udanego letniego wypoczynku. Życzymy wszystkim Leśnym Duszkom oraz ich rodzicom wymarzonych wakacji. Uśmiechnięci i wypoczęci, z nową energią spotkamy się we wrześniu, ale już w grupie starszaków!

 

 

 

Udział w ogólnopolskiej akcji dla przedszkolaków "Sprintem do Maratonu"

 

 

W minioną środę (08.06.2022 r.), korzystając ze sprzyjającej pogody, Leśne Duszki z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w ogólnopolską akcję dla przedszkoli "Sprintem do Maratonu". Celem inicjatywy jest zachęcanie dzieci do uprawiania aktywności fizycznej już od najmłodszych lat - w tym przypadku w postaci łatwej i dostępnej dla każdego dyscypliny sportu, jaką jest bieganie. Bieg, który odbył się w dwóch zespołach: dziewczynek i chłopców, został poprzedzony krótką rozgrzewką, zaś jego zwieńczeniem było wręczenie symbolicznych medali. 

 

 

Tematyka kompleksowa na czerwiec

Dostępna pod linkiem: Kliknij tutaj

 

 

Uwaga Rodzice!
We wtorek 24 maja jedziemy na wycieczkę do ZOO w Warszawie. Prosimy o zabranie małych plecaczków dla dzieci.  Dzieci, które mają problem z nietrzymaniem moczu, prosimy o zabranie bielizny na zmianę. Dziękujemy!

 

 

Leśne Duszki sadzą kwiaty

 

 

W minionym tygodniu Leśne Duszki z ogromnym zaangażowaniem i radością włączyły się w przedszkolną akcję sadzenia kwiatów. Efekty pracy przedszkolaków zdobią teraz budynek Dębowej Krainy i cieszą nasze oko. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za przyniesione kwiaty. Zasadzone małymi rączkaimi - z pewnością będą wspaniale rosły!

 

 

 

Dzień Niezapominajki

 

 

W Dniu Niezpominajki, który obchodziliśmy w Dębowej Krainie w poniedziałek 16 maja 2022 r., ubrani na niebiesko i w jego odcienie przybliżyliśmy sobie wygląd tego niepozornego kwiatu - symbolu walorów polskiej przyrody. Z Leśnymi Duszkami mówiliśmy także o tym, że w życiu warto pamiętać o ważnych osobach, chwilach czy tradycjach. W tym dniu dzieci witały się, mówiąc sobie nawzajem miłe słowa oraz wykonały "niezpominajkowe" zakładki do książek.

 

 

 

Dzień Pracownika Zakładu Komunalnego

 

 

Z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej w minioną środę, tj. 11 maja 2022 r. Leśne Duszki wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Zakładu Komunalnego w Dębem Wielkim. Panie w przystępny, dostosowany do wieku oraz niezwykle interesujący sposób przybliżyły przedszkolakom zadania, jakie wykonują w swojej pracy, przypomniały sposoby dbania o naszą planetę na co dzień oraz zaprosiły do wspólnego wykonania kilku ciekawych eksperymentów, które pokazały nam, że dbanie o środowisko nie jest trudne - wystarczy tylko chcieć!

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie oraz drobne upominki.

 

 

 

Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębem Wielkim

 

 

Z okazji z zbliżającego się Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w czwartek 05.05.2022 r. Leśne Duszki wybrały się z wizytą do pobliskiej Gminnej Biblioteki Publicznej. Dziecie złożyły Paniom Bibliotekarkom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyły laurkę. Wizyta w bibliotece byłą okazją, by poznać to wyjątkowe miejsce, obejrzeć wybrane, najbardziej niezwykłe egzemplarze książek, przypomnieć sobie zasady prawidłowego obchodzenia się z książką, a przede wszystkim - by rozbudzić ciekawość dzieci oraz zachęcić wszystkie przedszkolaki, które jeszcze nie korzystają z zasobów naszej biblioteki, do założenia karty małego czytelnika. 

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe spotkanie oraz za drobne upominki.

 

 

Tematyka kompleksowa na maj

Dostępna pod linkiem: Kliknij tutaj

 

 

Majowe święta patriotyczne

 

 

W minionym tygodniu „kalendarz” przedszkolaków z Dębowej Krainy wprost obfitował w ciekawe spotkania i wydarzenia. Mimo to, w piątek 29 kwietnia, ubrane w galowy strój Leśne Duszki pokazały, że są gotowe do uczczenia majowych świąt patriotycznych. Dzień ten był zarazem zwieńczeniem zrealizowanego tematu kompleksowego Jestem Polakiem i Europejczykiem, podczas którego nie tylko rozmawialiśmy o polskich symbolach narodowych i wartościach patriotycznych, ale także przybliżaliśmy znajomość naszej „małej ojczyzny” – Dębego Wielkiego.

 

 

Spotkanie z przed

stawicielami i podopiecznymi Fundacji Kotomysz

 

 

W czwartek 28 kwietnia w Dębowej Krainie gościliśmy wyjątkowych gości: przedstawicieli oraz podpoiecznych Fundacji Kotomysz z Mińska Mazowieckiego. Spotkanie zostało zorganizowane jako podsumowanie akcji zbierania karmy oraz akcesoriów dla potrzebujących kotów i psów, w którą zaangażowała się społeczność naszego przedszkola. Podczas spotkania rozmawialiśmy m. in. o tym, jak zachować się w kontakcie z nieznajomym zwierzęciem. Niektóre przedszkolaki zdecydowały się nawet, by zastosować poznane zasady w praktyce i pod okiem pani behawiorystki pogłaskać Elzę lub Zeusa. 

Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałę odwiedziny!

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Tańca

 

 

W minioną środę, tj. 27 kwietnia, w Dębowej Krainie tańczyli dosłownie wszyscy: mniejsi i więksi, dziewczynki i chłopcy. W ten właśnie sposób - tanecznym krokiem i w radosnym nastroju - świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce ze szkoły tańca PRO-DANCE za poprowadznie zajęć tanecznych dla każdej z grup.

 

 

 

Kino sferyczne w Dębowej Krainie

 

 

We wtorek 26 kwietnia Leśne Duszki "wybrały się" do kina sferycznego, które gościliśmy w naszym przedszkolu. Dzieci obejrzały film pt. "Zwierzęta - nasi przyjaciele". Zamknięci w kinowej kopule mieliśmy możliwość przeniesienia się do innego, magicznego świata, jaki oferuje technika 3D. Jakość zdjęć nie jest w stanie w pełni oddać wszystkich wspaniałych dziecięcych wrażeń oraz emocji, jakie wywołał w nich pokaz filmu.

 

 

 

Dzień Ziemi 

 

 

W piątek 22 kwietnia Leśne Duszki włączyły się w przedszkolne obchody Dnia Ziemi. W tym dniu kolejny już raz w Dębowej Krainie odbył się pokaz mody strojów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Oprócz świetnej zabawy oraz wyzwalania niewyczerpanych pokładów kreatywności tkwiących w dzieciach i ich rodzicach, głównym celem pokazu było pokazanie przedszkolakom, że niektórym „odpadom” można nadać drugie życie. W tym dniu Leśne Duszki obejrzały również przedstawienie teatralne pt. „Pokazuję kulturę i dbam o naturę”.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pokazu mody dostępnej w zakładce Aktualności.

Kliknij tutaj

 

 

 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych

składamy wszystkim Dzieciom oraz ich Rodzinom

moc najserdeczniejszych życzeń zdrowia, optymizmu i nadziei.

Niech czas spędzony z bliskimi będzie dla wszystkich

pełen radości, miłości i odpoczynku.

Pani Alicja, Pani Marta i Pani Magda

 

 

 

Warsztaty wielkanocne - 07.04.2022 r. 

 

Na warsztatach wielkanocnych u Leśnych Duszków dopisało dosłownie wszystko: wspaniała frekwencja, ilość zgromadzonego do wykonania palemek materiału oraz oczywiście - poziom zaangażowania dzieci i ich rodziców. Wyknane przez uczestników palmy były po prostu przepiękne, zaś widok uśmiechniętych i rozemocjonowanych dziecięcych twarzy - bezcenny. Wychowawcy serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za obecność w to czwartkowe popołudnie oraz czas spędzony razem.

 

 

Warsztaty wielkanocne w dniu 07.04.2022 r.

Kliknij tutaj

 

 

Tematyka kompleksowa na kwiecień

Dostępna pod linkiem: Kliknij tutaj

 

 

Międzynarodowy Dzień Ptaków

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków z Leśnymi Duszkiami rozmawialiśmy o wiosennych powrotach ptaków, zapoznaliśmy się z nazwami oraz wyglądem kilku najpopularniejszych gatunków, bawiliśmy w tematyczne zabawy ruchowe, wykonaliśmy papierowego ptaka na patyczku, zaś relaks poobiedni upłynął nam przy nagraniach ptasich odgłosów. Teraz pozostało już tylko nasłuchiwać ptasiego śpiewu podczas pobytu na świeżym powietrzu.

 

W tym dniu został również rozstrzygnięty przedszkolny konkurs plastyczny "Ptaki cudaki". Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Niezmiernie cieszy fakt, że za każdym razem tak dużo Leśnych Duszków angażuje się w przygotowanie prac konkursowych. Brawo!

 

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z rozstrzygnięcia konkursu znajdującą się w zakładce Aktualności.

Kliknij tutaj

 

 

 

Międzynarodowy Dzień Teatru - przedstawienie teatralne "Rzepka"

W miniony poniedziałek, tj. 28.03.2022 r., Leśne Duszki obejrzały przedstawienie teatralne "Rzepka" inspirowane popularnym utworem dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima. Występ - niespodziankę przygotowali dla dzieci nauczyciele Dębowej Krainy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Oprócz masy pozytywnych wrażeń i radości, oglądanie przedstawienia dostarczyło przedszkolakom niemałej porcji zaskoczenia: kostiumy "aktorów" były tak okazałe i pomysłowe, że niektóre panie było dzieciom naprawdę trudno rozpoznać.

 

 

 

Światowy Dzień Wody

W Światowym Dniu Wody, przypadającym na 22 marca, z Leśnymi Duszkami porównywaliśmy różne stany skupienia wody, rozmawialiśmy o znaczeniu wody dla świata przyrody i człowieka, zastanawialiśmy się, jak każdy z nas może ją oszczędzać i dlaczego to tak ważne, tańczyliśmy w rytmie piosenki „Kropelka za kropelką”. Nie zabrakło też degustacji wody mineralnej oraz zagadek słuchowych, których bohaterami były odgłosy wydawane przez wodę.

 

 

 

Pierwszy Dzień Wiosny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 21 marca (poniedziałek) Leśne Duszki wraz z całą społecznością Dębowej Krainy spotkały się na przedszkolnym placu zabaw, aby oficjalnie pożegnać zimę i zaprosić do nas Panią Wiosnę. Przy akompaniamencie własnoręcznie wykonanych grzechotek dzieci zaśpiewały piosenkę o marzannie oraz zaprezentowały tematyczną rymowankę w języku angielskim. Po uroczystym zatopieniu symbolu zimy – marzanny – przedszkolaki udały się na wiosenny pochód ulicami naszej miejscowości, obwieszczając mieszkańcom nadejście nowej, długo wyczekiwanej pory roku. Mając już podstawową wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie, Leśne Duszki złatwością i ogromną radością odnalazły wiele zwiastunów nowej pory roku w najbliższym otoczeniu. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszej pogody, by witać wiosnę!

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom w tym dniu ubrań w kolorze zielonym.

 

 

 

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Przedszkolaki jedzą zdrowo"

Z nieukrywaną radością informujemy, że wśród Leśnych Duszków mamy dwoje laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Przedszkolaki jedzą zdrowo", zorganizowanego przez Przedszkole Gminne "Kraina Marzeń" w Jerzmanowej. Serdecznie gratulujemy Hani Szymańskiej zajęcia I miejsca w kategorii dzieci 4-letnich oraz Wiktorowi Wasilewskiemu - wyróżnienia w konkursie. Prace naszych kolegów widoczne są na powyższej forografii (praca u góry: dzieło Hani, praca u dołu - dzieło Wiktora).

Oficjalne wyniki konkursu: kliknij tutaj

 

 

 

Spotkanie z panią higienistką

We wtorek 15.03.2022 r. Leśne Duszki wzięły udział w spotkaniu z higienistką stomatologiczną. W miłej i przyjaznej atmosferze przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz omówiliśmy zasady zdrowej, korzystnie wpływającej na nasze zęby diety. Mieliśmy także możliwość obejrzenia i dotykania narzędzi stomatologicznych, a nawet wcielenia się w rolę małych stomatologów. Miejmy nadzieję, że po tym spotkaniu wizyta w gabinecie stomatologicznym nie będzie wzbudzała w Leśnych Duszkach już żadnych obaw. Serdecznie dziękujemy za spotkanie oraz drobne upominki!

 

 

 

Pokaz owadów

W poniedziałek w Dębowej Krainie mieliśmy jedyną w swoim rodzaju okazję obejrzenia pokazu egzotycznych owadów. Wśród prezentowanych gatunków znalazły się m. in. modliszka, straszyk olbrzymi, liściec, patyczak, szarańcza czy karaczan madagaskarski. Mimo egzotycznych nazw gatunkowych, owady nosiły swojsko brzmiące imiona: Kasia, Grażynka, Jaś, Szymek oraz Tomek, co pozwoliło nieco zniwelować niechęć i obawę dzieci przed ich oglądaniem z bliska, a nawet dotykaniem wybranych okazów. Oprócz podziwiania owadów, poznaliśmy również wiele ciekawostek na ich temat.

 

 

 

Przedstawienie teatralne pt. "Rodzinka jak malinka" 

W dniu 10 marca 2022 r. przedszkolaki miały kolejną okazję obcowania ze sztuką teatralną na żywo. Tym razem w naszym przedszkolu obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. "Rodzinka jak malinka", dzięki któremu poszerzyliśmy i ugruntowaliśmy swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

 

 

 

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet Leśne Duszki składają wszystkim Paniom - dużym i małym - najlepsze życzenia
i przesyłąją moc uścisków.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy Rodzicom za wspaniałe okolicznościowe upominki dla dzieci oraz kwiaty dla wychowawców.

 

 

 

Tematyka na marzec

Dostępna pod linkiem: Kliknij tutaj

 

 

 

Dzień Dinozaura


W Dzień Dinozaura zapoznaliśmy się z ciekawostkami na temat dinozaurów,
"łamaliśmy język", próbując wymówić (i zapamiętać) niektóre z ich nazw, bawiliśmy
w tematyczne zabawy ruchowe, a na koniec dnia zagraliśmy drużynowo w grę planszową. 

 

 

 

Jesteśmy bezpieczni w kuchni


W minionym tygodniu Leśne Duszki zrealizowały temat kompleksowy: 
Jesteśmy bezpieczni w kuchni. Oprócz zabaw zorganizowanych w sali przedszkolnej,
mieliśmy jedyną w swoim rodzaju okazję zwiedzenia naszej przedszkolnej kuchni.
Z niemałym zainteresowaniem, aczkolwiek z zachowaniem niezbędnych środków
ostrożności, obejrzeliśmy kuchenne pomieszczenia, sprzęty oraz podpatrzyliśmy
pracę pań kucharek. Miłym akcentem kończącym tydzień kuchenny było upieczenie
przez Leśne Duszki babeczek, które ze smakiem zjedliśmy na podwieczorek.
Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

 

Bal karnawałowy

Na balu karnawałowym w Dębowej Krainie frekwencja i humory w pełni dopisały!
Przebrani w przepiękne i jakże pomysłowe stroje razem tańczyliśmy w rytm dziecięcych
przebojów, braliśmy udział w konkursach i animacjach, wspaniale się przy tym bawiąc.
Niektórych z nas naprawdę było ciężko rozpoznać!
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie wszystkich karnawałowych
przebrań i rekwizytów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w galerii: Kliknij tutaj

 

 

Dzień Kota

W Międzynarodowy Dzień Kota Leśne Duszki rozmawiały o potrzebach i warunkach,
jakie trzeba zapewnić zwierzakowi, bawiły się w popularne zabawy ruchowe
„z kotem w tytule”, jak również poznały najpopularniejsze gatunki kotów. Niemałą
frajdę sprawiło dzieciom  wykonanie pracy plastycznej z użyciem mięciutkiej wełny
oraz wymyślanie imienia dla swojego pupila.

Galeria zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu: "Zdrowy przedszkolak"


15 lutego został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Zdrowy przedszkolak".
Przyznano 15 nagród za udział oraz 9 nagród głównych, w każdej
kategorii wiekowej.

Wyniki 
4- latki:
1. Olaf Ostrowski
2. Hanna Szymańska
3. Wiktor Wasilewski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kliknij tutaj

 

Walentynki 

Tuż po feriach w Dębowej Krainie świętowaliśmy Walentynki. Chociaż każdy dzień
jest odpowiedni, by powiedzieć najbliższym, że ich kochamy, to jednak w tym
wyjątkowym dniu, ubrani na czerwono i w doskonałych po feryjnej przerwie nastrojach,
przybliżylismy sobie genezę Dnia Zakochanych, sposoby celebrowania tego święta
oraz wykonaliśmy drobne walentynkowe upominki dla najbliższych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kliknij tutaj

 

Tematyka kompleksowa na luty : Kliknij tutaj

 

"- Babcia z dziadkiem są wspaniali, ale jak im to powiedzieć?

- Może im zaśpiewać, wtedy będą wiedzieć!"

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Leśne Duszki wraz z wychowawcami składają wszystkim kochanym babciom i wspaniałym dziadkom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, uśmiechu, pogody ducha oraz spełnienia wszelkich marzeń. Jesteście Państwo nie do zastąpienia!

A oto mała niespodzianka, którą dla Państwa wspólnie przygotowaliśmy: Kliknij tutaj

 

 

Na warsztatach pierwszej pomocy z Misiem Edziem poznaliśmy najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy formie przystępnej dla dzieci w naszym wieku. Edukatorzy pytali nas o to, jak możemy dbać o własne zdrowie. Ponadto, poznaliśmy zasady zachowania podczas krwotoku z nosa, zakrztuszenia, skaleczenia, złamania, utraty przytomności, a także utrwaliliśmy sobie sposoby wzywania pomocy w trudnej sytuacji. Podczas warsztatów Leśne Duszki wykazały się niezwykłym zainteresowaniem, skupieniem oraz chęcią ćwiczenia w praktyce wszystkiego, czego nauczył nas miś i wspaniali edukatorzy. Serdecznie dziękujemy! Kliknij tutaj

 

W atmosferze zabaw, quizów i zagadek o mieszkańcach Stumilowego Lasu upłynął nam Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Nie zabrakło też oczywiście lektury fragmentów utworu Alana Aleksandra Milne'a, opowiadającego o przygodach tego jakże sympatycznego i wiecznie głodnego misia. Kliknij tutaj

 

Projekt eTwinning: "Wymiana kartek bożonarodzeniowych i noworocznych"

W grudniu grupa Leśnych Duszków we współpracy ze starszakami z Sówek zainaugurowały na platformie edukacyjnej etwinning projekt: "Wymiana kartek bożonarodzeniowych oraz noworocznych". Do projektu mogły przystąpić inne placówki edukacyjne z całego świata, w których dzieci uczą się języka angielskiego. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie i wysłanie do naszych "partnerów" świątecznych kartek, oraz - dodatkowo - zaśpiewanie fragmentu świątecznej piosenki w języku angielskim. Realizacja projektu ma na celu m. in. pokazanie przedszkolakom w przystępnej formie, po co warto jest uczyć się języków obcych: nasi koledzy z innych krajów, podobnie jak my, uczą się języka angielskiego, dzięki czemu możliwa jest nasza wzajemna komunikacja. 

Poniżej przedstawiamy zdjęcia prezentujące nasze kartki. Zostały już one wysłane m.in. do Włoch i jednej z warszawskich szkół podstawowych. Teraz czekamy na kartki od nich! Kliknij tutaj

 

Tematyka kompleksowa na miesiąc styczeń Kliknij tutaj

 

"Świecą światła na choince, 

dom blaskiem jaśnieje.

Święta, święta - wielka radość

z narodzin w Betlejem!"

Tegoroczny Pierwszy Dzień Zimy okazał się dla Leśnych Duszków niezwykle emocjonujący. Oprócz zaplanowanego świątecznego występu dla Rodziców, do którego przedszkolaki pilnie przygotowywały się już od kilku dni, naszą grupę niespodziewanie ponownie odwiedził św. Mikołaj! Co prawda tym razem nie udało nam się go zobaczyć (pewnie jest bardzo zajęty tuż przed świętami), ale zostawił nam wszystkim cudowne prezenty. Bardzo serdecznie Ci dziękujemy, kochany Mikołaju!

Film z występu oraz zdjęcia Kliknij tutaj

Dziękujemy również Rodzicom Leśnych Duszków za pomoc w organizacji tego wspaniałego i radosnego dnia. Zdjęcia nie są w stanie oddać wszystkich pięknych emocji, jakie towarzyszyły dzieciom...

 

 

Mikołajki

 

W pewien grudniowy poniedziałek do Dębowej Krainy zawitał długo wyczekiwany gość: św. Mikołaj! Leśne Duszki z wielkim przejęciem i radością go powitały, zaprezentowały wcześniej przygotowane piosenki oraz... ochoczo przyjęły od Mikołaja upominki. Uśmiechów i zachwytów było co niemiara! Mikołaju, wróć do nas jeszcze! Kliknij tutaj

 

Przygotowania do wizyty Św. Mikołaja

 

Miniony tydzień upłynął Leśnym Duszkom bardzo pracowicie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się na wizytę św. Mikołaja. Nie tylko uczyliśmy się śpiewać piosenki dla naszego jakże wyczekiwanego gościa, ale również przygotowaliśmy listy z naszymi prezentowymi marzeniami oraz przystroiliśmy choinkę. Mikołaju, czekamy! :) Kliknij tutaj

 

Tematyka kompleksowa na miesiąc grudzień Kliknij tutaj

 

Andrzejki

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Kliknij tutaj

 

 

Drogie Leśne Duszki!

Niestety podstępny wirus niepodziewanie spłatał nam figla i dlatego przez kilka najbliższych dni nie będziemy spotykali się w naszym przedszkolu. Oprócz pozdrowień i mocy uśmiechu, przesyłamy Wam propozycje zabaw i ćwiczeń do wykonania w domu - wraz z Waszymi rodzicami.

Życzymy wszystkim dużo zdrowia i odpoczynku. Dbajcie o siebie! Za kilka dni znów spotykamy się w Leśnych Duszkach!

Wasze Panie

 

Propozycje aktywności

Tematyka zajęć na poniedziałek 22.11

Tematyka zajęć na wtorek 23.11

Tematyka zajęć na środę 24.11

Tematyka zajęć na czwartek 25.11

Tematyka zajęć na piątek 26.11

 

Wyjazd do sali zabaw Kolorado

 

Radośni, uśmiechnięci i bardzo zadowoleni wróciliśmy z naszej pierwszej wycieczki autokarowej. W sali zabaw Kolorado było naprawdę świetnie! Poniżej prezentujemy kilka zdjęć uchwyconych w ferworze udanej zabawy. Aparat wprost nie nadążał za dziećmi :) Kliknij tutaj

 

"Opowiem Wam o Polsce"- gra planszowa

 

Leśne Duszki z powodzeniem zrealizowały już trzeci etap projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Tym razem naszym zadaniem było wymyślenie, stworzenie i "przetestowanie" gry planszowej na temat dziejów naszej ojczyzny - wszystko w ramach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada. Kliknij tutaj

 

Przedstawienie pt. ,,Przygody Krasnala Psikusa''

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Kliknij tutaj

 

 

Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada

 

A oto jak Leśne Duszki zaprezentowały się na przedszkolnym przeglądzie wierszy i pieśni patriotycznych, zorganizowanym w naszym przedszkolu w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Jednocześnie zachęcamy do obejrzenia zdjęć i nagrań z występów dzieci z innych grup, które znajdują się w zakładce Galeria. Kliknij tutaj

 

Dzień Postaci z Bajek

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wspaniałych strojów i przebrań z okazji Dnia Postaci z Bajek. Uśmiech i radość dzieci na niniejszych zdjęciach wyrażają więcej niż słowa :) Kliknij tutaj

 

Tematyka kompleksowa na miesiąc listopad Kliknij tutaj

 

Wyjście do miejsc pamięci

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  Kliknij tutaj

 

 

Dzień ziemniaka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Kliknij tutaj

 

 

Dzień Kundelka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Kliknij tutaj

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Leśny Ludek’’

 

W dniu 22.10.2021 r. uczestnikom konkursu "Leśny Ludek" zostały uroczyście wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Kreatywność prac zgłoszonych do konkursu, jak również ich liczba, przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów, dlatego też tym razem nagrodzono absolutnie wszystkie dzieła. Niezmiernie cieszy fakt, że spośród 52 przepięknych "ludków" aż      11 pochodziło z grupy Leśne Duszki - to najliczniejsza reprezentacja w konkursie ze wszystkich przedszkolnych grup! Laureatom serdecznie gratulujemy, zaś rodzicom dziękujemy za pomoc oraz zaangażowanie w przygotowaniu prac konkursowych. Zachęcamy też do oglądania wystawy w holu przedszkola. Kliknij tutaj

 

Dzień Listonosza i Poczty Polskiej

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Kliknij tutaj

 

 

Jesień w sadzie i ogrodzie

Leśne Duszki zakończyły właśnie działania na owocach i warzywach. Podczas minionych dwóch tygodni staraliśmy się poznawać te pyszne dary jesieni wszystkimi zmysłami. Oprócz nazywania, dotykania, wąchania, przeliczania czy segregowania okazów natury, przedszkolaki z ogromną chęcią próbowały rozmaitych warzyw, owoców oraz ich przetworów. Rozpoznawaliśmy je po smaku, wykonaliśmy owocowe koreczki, piliśmy sok, układaliśmy pełne witamin warzywne kompozycje, a nawet zagraliśmy w jarzynowe sudoku. Miejmy nadzieję, że ciekawość i chęć do próbowania warzyw                  i owoców pozostanie z nami na dłużej.

Serdecznie dziękuję "duszkowym" Rodzicom za zaangażowanie w dostarczenie nam owoców i warzyw na zajęcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć   Kliknij tutaj

 

Dzień Edukacji Narodowej - wspólne święto pań i dzieci

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  Kliknij tutaj

 

 

 

 

Podczas gdy Mały Miś odwiedza kolejno Leśne Duszki w ich domach, by wysłuchać opowieści o przygodach ich ulubionych literackich bohaterów, w ostatnich dniach przedszkolaki sumiennie zajęły się wypełnianiem zadań w ramach realizacji już II modułu projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury: kodujemy razem z Małym Misiem. Tym razem Leśne Duszki z powodzeniem zmierzyły się z kilkoma różnego typu łamigłówkami rozwijającymi myślenie logiczne, opartymi na elementach kodowania. Realizacja zadań II modułu projektu wpisuje się w europejską akcję „Code Week”. 

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć Kliknij tutaj

 

 

Pokaz węży

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Kliknij tutaj

 

Tematyka kompleksowa na miesiąc październik Kliknij tutaj

 

Dzień chłopca i dziewczynki

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Kliknij tutaj

 

Leśne Duszki obcują ze sztuką teatralną i muzyczną

Zapraszamy do obejrzenia galerii  Kliknij tutaj

 

Mali Ekolodzy tworzą kodeks

Zapraszamy do obejrzenia galerii  Kliknij tutaj

Pierwszy Dzień Jesieni

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kliknij tutaj

 

Dzień Przedszkolaka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kliknij tutaj

 

Dzień Kropki

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zajęcia pokazowe

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczni na drodze - lekcja w terenie

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Kliknij tutaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tematyka kompleksowa na miesiąc wrzesień Kliknij tutaj

 

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że opłaty stałe, tj., wyżywienie oraz dodatkowe godziny za pobyt dziecka
w przedszkolu wpłacamy na numer rachunku bankowego podanego w umowie:

45 9226 0005 0001 6724 2000 0480

W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka, grupę.

np. Jan Nowak, Misie

Natomiast  opłaty dodatkowe – wyprawka, podręczniki, ubezpieczenie, Komitet Rodzicielski wpłacamy na rachunek bankowy przedszkola:

84 9226 0005 0001 5600 2000 0030

W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka, grupę oraz za co dokonujemy opłaty.

np.  Jan Nowak, Misie, wyprawka

np. Jan Nowak, Misie, podręczniki

np Jan Nowak, Misie, ubezpieczenie

 

Prosimy o uważne dokonywanie przelewów na poszczególne konta!

W przypadku błędnie wykonanego przelewu prosimy o wypełnienie i dostarczenie do sekretariatu przedszkola druku dyspozycji przelewu (druk dostępny pod linkiem).

Dyspozycja przelewu - druk

 

Data dodania: 2020-06-15 14:33:57
Data edycji: 2022-09-25 11:02:17
Ilość wyświetleń: 13171
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej