Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Dostępność

Jeżyki

 

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”. Janusz Korczak

 

Zgodnie z myślą Janusza Korczaka minął właśnie pierwszy rok naszych Wychowanków w przedszkolu. Rok pełen niesamowitych chwil, wzruszeń i wielkich zmian w rozwoju dzieci. Dnia 23 czerwca (czwartek) dzieci z rąk Pani Dyrektor otrzymały dyplomy i książeczki z kolorowankami wodnymi.

 

Dziękujemy za wspólny, miniony rok przedszkolny
i życzymy Naszym Wychowankom i ich Rodzicom
bezpiecznego, wakacyjnego wypoczynku.
Do zobaczenia we wrześniu!!!

Wychowawczynie grupy Jeżyki                   

Joanna Najmrodzka i Patrycja Kieliszczyk

 

 

 

„Kolorowe lato! Z radością cię witamy i do wspólnych zabaw gorąco zapraszamy.

Bardzo się cieszymy, że jesteś już z nami. Ogrzewaj nas codziennie ciepłymi promykami”.

 

We wtorek (21 czerwca) witaliśmy nową porę roku Lato. Dzieci dowiedziały się, że Lato przychodzi do nas zawsze po wiośnie, że kolorem charakterystycznym dla tej pory roku jest kolor żółty. Na powitanie Pani Lato dzieci na zajęciach popołudniowych wykonały papierowe słoneczka, wykazując się przy tym swoimi umiejętnościami posługiwania się nożyczkami, które nabyły w domku. Brawo „Jeżyki” !!! – potraficie prawidłowo posługiwać się nożyczkami i już teraz wiemy, że prace plastyczne, które będziemy wykonywać w przyszłym roku szkolnym przy użyciu nożyczek nie będą Wam sprawiać trudności. Brawo dla Rodziców za zabawę z dziećmi przy użyciu nożyczek.

Zachęcamy dzieci do utrwalania piosenki pt. „Lody poziomkowe”, której uczymy  się z okazji powitania lata, dostępnej pod linkiem

https://www.youtube.com/watch?v=w8mPTZXGbe8

 

„Dmuchańce” w przedszkolu

 

W środę (8.06.) dzieci miały okazję pobawić się na dmuchanych urządzeniach, które roztawione były na placu zabaw. „Jeżyki” mogły skakać na zamku, zjeżdżać z olbrzymiej zjeżdżalni oraz bawić się w basenie z kolorowymi piłeczkami. Przedszkolaki były zachwycone!

 

„Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza” (Johann Heinrich Pestalozzi)

 

Są takie dni szczególne w roku, w których Mama i Tata mają swoje święto. Z tej okazji do naszego przedszkola w dniu 30 maja (poniedziałek) zostali zaproszeni rodzice. Dzieci ubrani w stroje galowe recytowali wiersze i śpiewali piosenki dla swoich kochanych Rodziców, okazując w ten sposób swoją miłość i wielkie podziękowanie za trud włożony  w ich wychowywanie. Na zakończenie programu artystycznego wychowankowie wręczyli swoim Rodzicom laurki z życzeniami, zapraszając tym samym do wspólnych zabaw i konkurencji sportowych. Ta uroczystość była okazją do integracji środowiska rodzinnego  i przedszkolnego, do wspólnego przeżywania radości i okazywania sobie miłości. Był to czas, w którym Rodzice mogli z własnym dzieckiem spędzić chwilę bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie i wspólny czas spędzony z dzieckiem.

 

Słowa piosenki pt. "Na moim podórku"  kliknij tutaj

 

Tematyka kompleksowa na czerwiec kliknij tutaj

 

Przedstawienie teatralne

W poniedziałek (16 maja) po raz kolejny nasze przedszkole odwiedzili aktorzy, tym razem z przedstawieniem teatralnym pt. „Jaś i Małgosia”. Oglądany przez dzieci spektakl był nie tylko chwilą przybliżenia przedszkolakom znanej baśni braci Grimm ale również dzieci były zachęcane do uprawiania sportów aby nie mieć w przyszłości wady postawy i problemów z bólem pleców.

Tego dnia „Jeżyki” także „świętowały” na zajęciach popołudniowych „Dzień niezapominajki”, wykorzystując w zabawie matematycznej papierowe niezapominajki. Na zakończenie zabawy otrzymały pracę domową aby poszukać na swoich podwórkach, ogródkach tych pięknych, maleńkich kwiatuszków. Jesteśmy ciekawe, które dzieci o tym pamiętały i szukały ich z rodzicami .

 

Spotkanie z pracownikami Zakładu Komunalnego

W minioną środę (11 maja) w naszym w przedszkolu zawitały Panie z Zakładu Komunalnego w Dębegm Wielkim, które w przystępny dla dzieci sposób opowiedziały o swojej codziennej pracy. „Jeżyki” dowiedziały się: jak działa oczyszczalnia ścieków, dlaczego należy oszczędzać wodę i w jaki sposób to robić. Na koniec pod okiem Pani Joanny Wróbel i Pani Karoliny Mikołajczewskiej dzieci miały możliwość wykonania interesujących doświadczeń z użyciem wody.

Serdecznie dziękujemy Paniom za przeprowadzenie zajęcia edukacyjnego. Z pewnością zdobyta przez dzieci wiedza zaprocentuje w przyszłości większą dbałością o czystość naszego środowiska naturalnego.